Росіу (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 38°42′50″ пн. ш. 9°08′19″ зх. д. / 38.71389° пн. ш. 9.13861° зх. д. / 38.71389; -9.13861

Rossio
Загальні дані
Тип береговий
Глибина закладення мілкого закладення м
Кількість 2
Тип 2 бокові
Форма пряма
Дата відкриття 27 січня 1963
Архітектор(и) Falcão e Cunha
Художник(и) Maria Keil
Виходи до історичний центр міста[1]
Час відкриття 6:30
Час закриття 1:00
Мапа

Рос́іу (порт. Rossio) — станція Лісабонського метрополітену. Стала наступною після перших одинадцяти станцій метро у Лісабоні, в Португалії. Знаходиться у центральній частині міста, безпосередньо у його історичному центрі. Розташована на Зеленій лінії (або Каравели), між станціями «Байша-Шіаду» і «Мартін-Моніж». Станція берегового типу, мілкого закладення. Введена в експлуатацію 27 січня 1963 року[2]. Розташована в першій зоні, вартість проїзду в межаї якої становить 0,75 євро[3].

Назва станції походить від назви однойменної історичної місцевості Лісабона, поблизу якої вона локалізована — Росіу. З моменту свого відкриття і до 1966 року була кінцевою станцією початкової лінії.

Опис[ред. | ред. код]

За архітектурою станція є однією з найгарніших у Лісабонському метро[4]. Архітектор оригінального проекту — Falcão e Cunha, художні роботи виконала — Maria Keil (першопочатковий вигляд станції). У 1998 році станція зазнала реконструкції — в рамках архітектурного проекту Leopoldo Rosa було подовжено платформи станції, які змогли приймати по 6 вагонів у кожному напрямку. Авторами художніх робіт під час реконструкції стали Artur Rosa, Helena Almeida. Станція має один вестибюль підземного типу, що має чотири виходи на поверхню. Як і інші сучасні станції міста, має ліфт для людей з фізичним обмеженням. На станції заставлено тактильне покриття.

Режим роботи[5][ред. | ред. код]

Відправлення першого поїзду відбувається з кінцевих станцій лінії:

Відправлення останнього поїзду відбувається з кінцевих станцій лінії:

Галерея зображень[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]