Рота міліції «Харків-2»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оперативна рота міліції особливого призначення «Харків-2»
Емблема спецпiдроздiлу МВС «Харкiв-2».png
На службі 2014 —2015
Країна Україна Україна
Вид Спецпідрозділ з охорони громадського порядку
Тип National Police of Ukraine emblem.svg Національна поліція
Чисельність до 100 чоловік
Війни/битви Антитерористична операція на Донбасі
Командування
Поточний
командувач
Токарєв Ігор
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Бійці роти «Харків-2»

Рота міліції «Харків-2» (РПСМОП «Харків-2») — колишній добровольчий оперативний підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення, створений у квітні 2014 року в структурі ГУ МВС України в Харківській області. Командир роти — полковник міліції Токарєв Ігор Володимирович. У 2015 році рота увійшла до складу батальйону поліції «Харків».

Створення[ред. | ред. код]

14 квітня 2014 року у зв'зку із загостренням політичної кризи на сході та південному сході України Голова МВС Арсен Аваков підписав наказ про створення регіональних спецпідрозділів міліції особливого призначення підпорядкованих ГУ МВС та УМВС України в областях[1]. На Харкiвщинi були сформованi батальйони патрульної служби міліції особливого призначення «Слобожанщина», «Харків-1» та оперативна рота міліції особливого призначення «Харків-2»[2].

Станом на червень спецрота «Харків-2» була укомплектована, декілька десятків добровольців (чисельність роти не розголошується) пройшли курс спеціальної підготовки[3][4]. Командиром роти було призначено колишнього начальника районного відділу ГУ ДМС України у м. Харкові полковника міліції Токарєва Ігоря Володимировича.

Діяльність[ред. | ред. код]

Опісля завершення процесу формування, особовий склад роти «Харків-2» приступив до виконання бойових та оперативних завдань командування АТО у Слов'янську, Краматорську, Миколаївці, Артемівську та Дружківці. Перед спецпризначенцями роти «Харків-2» були поставлені завдання по виявленню та затриманню сепаратистів та їх пособників, які перейшли на нелегальне становище, — тому роту звуть оперативною. Як засвідчив один із офіцерів роти в інтерв'ю журналiсту «Deutsche Welle»:

Ми виявляємо тайники зі зброєю, ведемо пошук бойовиків, їх баз, наприклад, у лісових масивах. Я можу сказати, що серед затриманих нами, немає особливо ідейних. Переважно це раніше судимі, які беруть участь у війні заради заробітку[5].

Усі затримані перепроводжуються до СІЗО м. Харків та м. Ізюм для проведення слідчих дій. Як повідомляється на офіційній сторінці спецроти «Харків-2» у соціальних мережах:

На рахунку «Харків-2» велика кількість затриманих бойовиків терористичної організації ДНР; ліквідація диверсійних розвідувальних груп сепаратистів; знищення налагоджених каналів наркотрафіку, грошові кошти з яких були спрямовані на проведення терористичних акцій націлених проти мирних громадян України; присічення ввезення на територію Харківської області зброї, призначеної для створення терористичного підпілля[6].

У вереснi бійці роти затримали диверсанта в Слов'янську[7]. У листопаді згідно інформації Арсена Авакова харків'яни із роти «Харків-2» знаходились на передовій АТО[8].

Шефська допомога[ред. | ред. код]

Як зазначається у пресі, при формуваннi оперативній роті «Харків-2» видали: «зброю, боєзапас і один автомобіль[5].» Щоденне забезпечення потреб новоствореного міліцейського підрозділу було організовано харківськими підприємцями, такими як Олександр Давтян, котрий був одним із фундаторiв роти. «Разом з однодумцями забезпечуємо бійців обмундируванням, транспортом, паливом та іншими необхідними речами», — засвідчив Олександр Давтян[9]. У шефську допомогу бійцям спецроти включилися не тiльки пiдприємці, але й усі небайдужi харків'яни, які збирають кошти та речi і передають їх волонтерам та фондам, таким як, наприклад, — благодійний фонд «Заповіт»[10].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]