Рота поліції «Суми»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рота поліції «Суми»
Емблема УМВС України в Сумській області.jpg
На службі з квітня 2014
Країна Україна Україна
Вид Спецпідрозділ з охорони громадського порядку
Тип National Police of Ukraine emblem.svg Національна поліція
Чисельність 200 осіб
Війни/битви Антитерористична операція на Донбасі.
Командування
Поточний
командувач
Мартинов Ігор

Рота поліції «Суми» — добровольча рота патрульної служби поліції особливого призначення. Підрозділ був створений у квітні 2014 року у структурі УМВС України в Сумській області як батальйон. Командир батальйону — Ігор Мартинов. З 2016 року, після підпорядкування підрозділу Національній поліції, батальйон реформовано в роту.

Історія[ред. | ред. код]

Порушення державного суверенітету та конституційного ладу на півдні і сході України після Революції гідності зумовили прийняття керівництвом країни рішення про створення 30 додаткових до існуючих спецпідрозділів міліції для охорони правопорядку в регіонах[1]. В Сумській області із патріотично налаштованих громадян 16 квітня 2014 року був створений добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Суми»[2]. Основними завданнями спецпідрозділу стала охорона громадського порядку в Сумах, а також забезпечення правопорядку у прикордонних районах і місцях порушень конституційного ладу в Україні. На посади рядового і молодшого начальницького складу батальйону були запрошені цивільні особи із числа добровольців[3][4].

Для фінансування батальйону патрульної служби міліції особливого призначення Сумська обласна рада виділила 1 млн гривень. Кошти були витрачені на придбання форменого одягу і взуття, засобів радіозв'язку, бронежилетів і спецзасобів[5].

Спецпризначенці пройшли вишколи на території області, які включали як теоретичну, так і практичну підготовку — стрільби, бойове злагодження загонів. Після атестації та одержання службових посвідчень працівників міліції, особовий склад батальйону отримав штатну легку стрілецьку зброю. Першим викликом стала нейтралізація запланованих на 1 і 9 травня спроб по дестабілізації ситуації на Сумщині[6]. Особовий склад підрозділу забезпечив належний правопорядок.

Бійці батальйону «Суми» продовжують підтримувати спокій у обласному центрі. Також, вони на принципах ротації беруть участь у захисті суверенітету та цілісності держави в районі проведення АТО на сході України[7]. Згідно із планом штабу АТО, узгодженому з МВС, періодично формуються загони сумських спецпризначенців, які строком на один-півтора місяця вирушають у службове відрядження в зону АТО. По поверненню, міліціонери одержують коротку семиденну відпустку, після якої продовжують нести службу в Сумах[8].

У другій половині травня перший загін сумських спецпризначенців виїхав із Сум до Слов'янська у Донецьку область. У Слов'янську правоохоронці узяли участь у відбудові мирного життя: патрулюванню вулиць, виявленню та затриманню сепаратистки налаштованих громадян. Міліціонер Анатолій Авраменко після повернення до Сум заявив:

Той, хто побував у бою, як ніхто починає розуміти що таке мир. Коли ми увійшли в Слов’янськ, місто було зруйноване. Процвітали мародерство та бандитизм. Сьогодні місцеві жителі нас підтримують, бо побачили і відчули на собі що робили ті «благодійники», які обіцяли добре життя. А коли порівнюєш що було у Слов’янску і що ми бачимо в спокійних Сумах, розумієш, що маєш зробити все, щоб не допустити повторення подібного сценарію у твоєму рідному місті[9].

29.06.2016 Бійців спецпідрозділу «Суми», що проявили особисту мужність під час виконання службових обов'язків, нагородили почесними грамотами. Сьогодні рота патрульної служби «Суми» — єдиний підрозділ Головного управляння Національної поліції області, бійці якого несуть службу на сході України.

Втрати[ред. | ред. код]

  • Волков Іван Володимирович, капітан міліції, командир взводу, помер 1 березня 2015 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg 1. У зону АТО вирушила чергова зміна батальйону «Суми»