Роторний екскаватор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роторний екскаватор
Роторний екскаватор1.JPG

Роторний екскаватор (рос. роторный экскаватор, англ. bucket-wheel excavator, rotary excavator; нім. Schaufelradbagger m) – самохідна виймально-навантажувальна машина безперервної дії з робочим органом у вигляді колеса, що обладнане ковшами.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Виконується на гусеничному чи крокуючо-рейковому ходу з висувною або пересувною стрілою і застосовується для розкривних і видобувних робіт верхнім (переважно) та нижнім черпанням; призначена для розробки пластів гірських порід, видалення породи у відвал чи навантаження гірничої маси у транспортні засоби. Застосовується на породах і вугіллі малої й середньої міцності. Місткість ковшів, закріплених на роторному колесі 0,12–3,5 м3. Кількість ковшів на колесі 8-22 шт. Діаметр ротора 3,2–18 м. Продуктивність 690–12500 м3/год.

В Україні є великий досвід виготовлення Р.е. – на заводах у Донецьку, Маріуполі, Краматорську. За рубежем кар'єрні Р.е. виготовляють у ФРН, Чехії, Японії і США. Розвиток Р.е. йде по шляху створення машин великої продуктивності і моделей із збільшеним питомим зусиллям копання (2–3 МПа) і укороченими лінійними параметрами.

Різновиди[ред. | ред. код]

  • Bagger 293 — роторний екскаватор, найбільша рухома установка для гірничих робіт.

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦИКЛ РОБОТИ РОТОРНОГО ЕКСКАВАТОРА[ред. | ред. код]

Період відпрацювання одного блоку, протягом якого виконується відповідний комплекс робочих та допоміжних операцій,що відповідає прийнятому способу розробки вибою. Час технологічного циклу залежить від продуктивності екскаватора та параметрів відроблюваного блоку.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]