Роторний екскаватор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роторний екскаватор
Роторний екскаватор1.JPG

Роторний екскаватор (рос. роторный экскаватор, англ. bucket-wheel excavator, rotary excavator; нім. Schaufelradbagger m) – самохідна виймально-навантажувальна машина безперервної дії з робочим органом у вигляді колеса, що обладнане ковшами.

Загальний опис[ред.ред. код]

Виконується на гусеничному чи крокуючо-рейковому ходу з висувною або пересувною стрілою і застосовується для розкривних і видобувних робіт верхнім (переважно) та нижнім черпанням; призначена для розробки пластів гірських порід, видалення породи у відвал чи навантаження гірничої маси у транспортні засоби. Застосовується на породах і вугіллі малої й середньої міцності. Місткість ковшів, закріплених на роторному колесі, 0,12–3,5 м3. Кількість ковшів на колесі 8-22. Діаметр ротора 3,2–18 м. Продуктивність 690–12500 м3 за годину.

В Україні є великий досвід виготовлення Р.е. – на заводах у Донецьку, Маріуполі, Краматорську. За рубежем кар'єрні Р.е. виготовляють у ФРН, Чехії, Японії і США. Розвиток Р.е. йде по шляху створення машин великої продуктивності і моделей із збільшеним питомим зусиллям копання (2–3 МПа) і укороченими лінійними параметрами.

Різновиди[ред.ред. код]

  • Bagger 293 — роторний екскаватор, найбільша рухома установка для гірничих робіт.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]