Роуз Тайлер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роуз Тайлер
Billie Piper.jpg
Персонаж пов'язаний з Дев'ятий Доктор
Десятий Доктор
Альтернативний Інститут Торчвуд
Раса людина
Рідна планета Земля
Рідна ера XXI століття
Перша поява Роуз
Остання поява День Доктора[ru]»
Актор Біллі Пайпер
Джулія Джойс[en] (у дитинстві)

Роуз Меріон Тайлер (англ. Rose Marion Tyler; нар. 27 квітня 1987(19870427), Лондон) — персонаж оновленого британського науково-фантастичного серіалу «Доктор Хто» зіграний британською співачкою та актрисою Біллі Пайпер.

Вперше з'явилася у серії «Роуз». Зігравши супутницю Доктора у перших двох сезонах, Біллі Пайпер покинула серіал, але повернулася в четвертому сезоні для завершення історії свого персонажу.

Загалом з'являється у 33 епізодах і одній міні-серії телесеріалу «Доктор Хто».

Історія створення[ред. | ред. код]

24 березня 2004 року в прес-релізі BBC було оприлюднено ім'я першої супутниці Дев'ятого Доктора — Роуз Тайлер.

Кастинг проходив 24 травня 2004 року. На роль пробувалася актриса Джорджія Моффет[ru], дочка актора Пітера Девісона, що грав п'яте втілення Доктора. Але замість неї взяли актрису та поп-співачку Біллі Пайпер[1], хоча згодом Джорджія з'явилася в четвертому сезоні (2008) в серії «Дочка Доктора»[2].

Рассел Т. Девіс[ru] часто дає своїм персонажам однакові прізвища, і це також торкнулося Роуз Тайлер. Наприклад, у романі «Зіпсований товар» фігурує сім'я Тайлера, у фільмі «Одкровення» є персонаж на ім'я Рут Тайлер, в серіалі «Близькі друзі» — Вінс Тайлер, а також у серіалі «Друге пришестя» — Джонні Тайлер.

Історія персонажа[ред. | ред. код]

27 квітня 1987 у Піта та Джекі Тайлер народилася дочка — Роуз. Вона дуже не полюбляла школу, але входила до складу гімнастичної команди і виборола на змаганнях бронзову медаль. Така нелюбов до школи відбилася на її подальшому житті — Роуз не отримала вищу освіту, влаштувалася на роботу в універмаг одягу і лишилася жити з матір'ю у спальному кварталі Лондона.

Перша зустріч з Доктором[ред. | ред. код]

Перша зустріч Доктора та Роуз Тайлер відбувається вельми незвичайно. Вона є першою для Роуз і останньою для Десятого Доктора. Наприкінці свого життя Десятий Доктор вирішує відвідати всіх своїх супутників і, щоб побачитися з Роуз, він прилітає на Новий 2005 Рік, коли Роуз ще не зустріла його дев'яте втілення. Заховавшись у темряві, щоб Роуз згодом його не впізнала, Доктор говорить їй, що на неї чекає чудовий рік, на що Роуз посміхається і відповідає «Побачимось!».

Знайомство з Доктором[ред. | ред. код]

Докладніше: Роуз (Доктор Хто)

Наступна зустріч Доктора та Роуз трапляється вже в березні. Роуз після закриття магазину опиняється одна в підвалі, оточена манекенами, що ожили[3]. Її рятує дивний чоловік, який називає себе Доктором. Він допоміг їй вибратися з будівлі, пояснив, що ожили не тільки манекени, а й увесь пластик. Після цього вони ще раз випадково зустрілись, і Роуз допомогла Докторові вигнати Свідомість Нестін[ru], яка керувала пластиком. Також вона дізналася, що у Доктора є транспорт — ТАРДІС, машина для подорожей у просторі й часі. Дівчина сподобалась Докторові, і він запропонував подорожувати з ним. Спершу Роуз відмовилася, відговорюючись тим, що потрібна матері та Міккі, але, дізнавшись, що ТАРДІС має змогу переміщатися й у часі, не змогла встояти та погодилась.

Дев'ятий Доктор[ред. | ред. код]

В початкових серіях першого сезону Роза лише освоюється в цілком новому для себе світі. Так, у другій серії Доктор показує їй загибель Землі, що шокує дівчину. Але вона швидко звикає до інопланетних рас, стрибків у часі і неминучої небезпеки у кожній подорожі. Поступово вона все більше зближується з Доктором, дізнаючись про нього дивовижні речі. Протягом всього сезону, куди б не потрапили наші герої, їм зустрічаються загадкові слова «Злий вовк» (англ. Bad Wolf). У різній формі, різними мовами вони непохитно повторюються. В останній серії, нарешті, це прояснюється. В далекому майбутньому їм загрожує загибель, і Доктор відправляє свою супутницю до її часу разом з ТАРДІС. Роуз розуміє, що її життя без Доктора було цілком безглузде, про що і розповідає своїй матері. щоб повернутися і спробувати врятувати Доктора, вона зазирає а серце ТАРДІС, дозволяючи виру часу (англ. time vortex) увійти до своєї свідомості. Вона прибуває в майбутнє в мить кульмінації, знищуючи всіх ворогів і воскресивши капітана Джека Гаркнесса[4]. Роза говорить, що вона і є тим самим «Злим вовком» і що саме вона залишає знаки на їх з Доктором шляху. Але вир часу небезпечний для людини, і Доктор «вилучає» його з Роуз за допомогою поцілунку, тим самим рятуючи її від смерті. Роза втрачає свідомість після поцілунку. Від того, що Доктор поглинув усю енергію, він регенерує в Десятого Доктора.

Десятий Доктор[ред. | ред. код]

Після регенерації відношення Доктора та Роуз переходять на новий рівень. Роуз явно ревнує Доктора до інших дівчат. З Десятим Доктором вона побувала на Новій Землі, в Шотландії вікторіанської епохи, зустріла мадам де Помпадур, а також колишню супутницю Доктора — Сару Джейн Сміт. Коли Доктор, Роуз та Міккі випадково потрапили до паралельного світу, то виявилося, що там батько Роуз усе ще живий. Разом з ним вони зупинили кіберлюдей. Пізніше вони потрапляють до 50-х років XX століття, на планету, що обертається навколо чорної діри, та до 2012 року на літні Олімпійські ігри в Лондоні.

Торчвуд[ред. | ред. код]

Роуз і Доктор повертаються до 2007 року, де на них чекають не найприємніші події. По всій Землі бродять привиди, а Доктора бере в полон організація Торчвуд. Пізніше з'ясовується, що Торчвуд, сам того не бажаючи, пустив на Землю з паралельного світу кіберлюдей під виглядом привидів і чотирьох далеків — культ Скаро. Далеки випускають з мініатюрної тюрми ще мільйони далеків, узятих в полон володарями часу. Доктор знаходить вихід, як покінчити з кіберлюдьми та далеками назавжди. Він пояснює, що всі живі істоти, які перетнули Порожнечу між світами, «заражені» і, якщо він відкриє щілину між світами, то кіберлюдей і далеків затягне до Порожнечі, після чого щілина назавжди закриється. Роуз теж «заражена», тому їй доведеться сховатись у паралельному світі. Роуз відмовилась і замість родини вона обрала Доктора. Разом вони відкривають щілину і тримаються за пару магнітних фіксаторів, поки кіберлюдей і далеків засмоктує всередину. Раптом важіль Роуз, що утримує щілину відкритою, зісковзує. Вона повертає його у вихідне положення, але втрачає опору. Перед тим, як Роуз засмокче до Порожнечі, з'являється її батько, ловить її і переміщує до свого світу. Через мить щілина закривається, назавжди замикаючи Роуз у паралельному світі.

Через деякий час Роуз сниться сон, у якому її кличе Доктор. Сім'я Тайлерів прямує за голосом до затоки Злого Вовка (норв. Dårlig Ulv Stranden), віддалену бухту в Норвегії. Там вони бачать голографічний образ Доктора, котрий вирішив попрощатися з Роуз через одну з останніх щілин між світами. Роуз зізнається Докторові в коханні, але коли він хоче їй відповісти, щілина закривається.

Повернення[ред. | ред. код]

В четвертому сезоні щілина між паралельними світами знову відчиняється, і Роуз може повернутися до свого світу. Вона потрапляє до паралельного світу, створеного Донною, у вигляді привида і дає їй поради, як вчиняти. Вона допомагає Докторові втретє перемогти далеків і врятувати Всесвіт. Через події серії «Кінець подорожі» Доктор залишає Роуз у паралельному світі свого напівлюдського двійника, що виріс з його відрізаної руки[5].

Сім'я та особисте життя[ред. | ред. код]

Батьки Роуз — Жаклін Андреа (Джекі) і Пітер Алан (Піт) Тайлер. Пітер народився 15 вересня 1954, помер 7 листопада 1987 року. Як з'ясовується в серії «День батька», його збила машина, коли він ішов на весілля друзів. У серії «Судний день (Доктор Хто)[ru]» Джекі зустріла Піта з паралельного світу, і вони вирішили почати все спочатку. Пізніше в них народиться син Тоні.

Роуз також має дідуся по материнській лінії — дідусь Брендіс. Він помер 1997 року від серцевого нападу.

У першому сезоні Роуз зустрічалася з другом дитинства Міккі Смітом. Але коли вона зустріла Доктора, вони стали поступово віддалятися, і між ними не залишилося нічого крім дружби. Також у серії «Порожнє дитя» з нею фліртував капітан Джек Гаркнесс, але потім у них склалися чисто дружні відносини. Після регенерації Дев'ятого Доктора в Десятого Роуз остаточно покохала його, і це було помітно протягом усього другого сезону.

В кінці четвертого сезону Доктор залишає Роуз свого людського двійника, щоб він зміг постаріти та померти разом з нею.

У спеціальному випуску, присвяченому ювілею серіалу, «День Доктора[ru]» супер-зброя володарів часу «Момент» розвинула свідомість, яка набула форми Злого Вовка, створеного зусиллями Роуз Тайлер і ТАРДІС у першому сезоні перезапуску.

Поява у «Докторі Хто»[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Billie Piper is Doctor Who helper [Біллі Пайпер є супутницею Доктора Хто] (англійською). BBC News. 2004-05-24. Архів оригіналу за 2012-03-17. Процитовано 2010-01-16. 
  2. Джорджія Моффет — біографія
  3. Попов, Михайло (липень 2007). Рецензия на фильм: Доктор Кто [Рецензія на фільм: Доктор Хто] (російською). Мир фантастики, №47. Процитовано 2014-12-08. «История начинается с нападения пластиковых манекенов на продавщицу одного из лондонских магазинов» 
  4. Згодом виявляється, що вона ненавмисно зробила його безсмертним
  5. Є протиставленням історії його онучки, Сьюзен Форман[ru], і Девіда Кемпбелла. Можливо, він залишив Роуз двійника саме через Сьюзен, хоча точно невідомо, чи знає Доктор про її долю

Посилання[ред. | ред. код]