Рощак Олексій Борисович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рощак Олексій Борисович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 23 травня 1970(1970-05-23) (50 років)
Місце народження м.Чернігів
Національність українець

Рощак Олексій Борисович (нар. 23 травня 1970, Чернігів) — головний диригент Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

Біографія[ред. | ред. код]

З 1985 по 1987 рр навчався в Чернігівському музучилищі ім. Л.Ревуцького.

З 1987 по 1989 рр навчався в Московському музучилищі ім. Гнесіних.

У 1994 р. закінчує Національну музичну академію ім. П.Чайковського за спеціальністю гобой, а в 1996 р. — за спеціальністю оперно-симфонічне диригування.

Музичний та художній керівник[ред. | ред. код]

З 1995 по 2000 рр. Рощак А. Б. працював викладачем духового відділу по класу гобой в музучилищі ім. Р. М. Глієра.

З 2009 по 2014 рр. в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського займав посаду викладача кафедри духових та ударних інструментів, а також музичного та художнього керівника духового оркестра Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

З 1991 по 1995 рр. і з 2014 р. по сьогоднішній день працює викладачем відділу духових та ударних інструментів в Чернігівському музичному училищі імені Л. М. Ревуцького.

Диригент[ред. | ред. код]

У 1995 р. Рощак А. Б. починає працювати у Державному духовому оркестру, а в 1999 по 2014 рр. очолює як головний диригент.

За час роботи в оркестрі, у 2004 році Державному духовому оркестру було надано статус академічного, у 2008 — національного.

З 2014 р. у якості головного диригента очолює оркестр Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т. Г. Шевченка.

За час роботи в театрі за його безпосередньою участю були випущені такі вистави: дума-опера «Сліпий» (музика О.Злотника), опера «Катерина» М.Аркаса, музичні комедії «За двома зайцями» (музика В.Ільїна та В.Лукашова), «Кайдашева сім'я» (музика О.Білаша), «Сватання на Гончарівці» (музика К.Стеценка), «Шельменко-денщик» (музика В.Соловйова-Сєдого), «Слуга двох панів» (музика О.Колкера), «Ніч перед Різдвом» (українська народна музика), «Майська ніч» (музика М.Лисенка, М. Римського-Корсакова), музична драма «Циганка Аза» (музика М.Васильєва, Ю.Котеленця", дитячі вистави «Неймовірні пригоди Тузика» (музика М.Демиденко), «Веселий маскарад» (музика В.Сьомки).

Під його орудою у супроводі театрального оркестру йдуть усі  музичні  вистави діючого репертуару театру.

Посилання[ред. | ред. код]