Рудіна Хайдарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рудіна Хайдарі
Нині на посаді
Народився1987
Тирана, Албанія
Відомий якполітична діячка
КраїнаАлбанія
Alma materФордгемський університет
Політична партіяДемократична партія Албанії (березень 2019) і незалежний політик
БатькоАзем Хайдарі

Рудіна Хайдарі (алб. Rudina Azem Hajdari; 15 серпня 1987, Тирана, Албанія) — албанська політична діячка, яка є членом Асамблеї Республіки Албанія та головою парламентської опозиції в країні.[1] Дочка покійного Азема Хайдарі, який керував студентським рухом 1990—1991 років, що спричинив крах комунізму в Албанії, Хайдарі була обрана до складу Асамблеї Албанії 9 вересня 2017 року, представляючи район столиці країни Тирани.

Раннє життя та кар'єра

[ред. | ред. код]

Після вбивства батька в 1998 році Хайдарі переїхала до США, щоб здобути освіту. Вона навчалась у Фордгемському університеті та закінчила у 2009 році ступінь бакалавра з політології, а потім ступінь магістра з геополітики, території та безпеки в Лондонському королівському коледжі. Потім Хайдарі здобула другий ступінь магістра з прав людини в Колумбійському університеті. Згодом Хайдарі звернулась до Гарріманського інституту російських, євразійських та східноєвропейських досліджень з Університету Колумбії щодо викликів, з якими стикаються Західні Балкани під час відповідних президентств Дональда Дж. Трампа та Володимира Путіна. Хайдарі також опублікувала численні редакційні статті про виклики для регіону в таких журналах, як Newsweek Magazine.[2][3][4]

Хайдарі працювала помічником конгресмена Еліота Л. Енгеля, члена рейтингу Палати представників США 16-го округу Нью-Йорка, який також виконує обов'язки голови Комітету закордонних справ Палати представників США.[5]

Після короткого досвіду в Конгресі США вона вирішила повернутися в Албанію, намагаючись допомогти відродити партію, співзасновником якої був її батько, і повернути їй колишню славу.[6]

Політична кар'єра

[ред. | ред. код]

У червні 2017 року було оголошено, що вона буде балотуватися в парламент разом з лідером Демократичної партії Башею в Тирані. Будучи в безпечній позиції у списку кандидатів, вона розглядалась як одна з видатних нових фігур, представлених демократами в парламенті.

У вересні вона була призначена членом Комітету з питань зовнішньої політики та Комітету з питань європейської інтеграції. Проживаючи багато років за кордоном, вона мала труднощі під час більшості своїх публічних виступів під час роботи в парламенті.

У грудні 2018 року, після загальнонаціональних студентських протестів в Албанії, вона порушила своє партійне рішення про бойкот парламенту для вирішення ситуації, заявивши про свою підтримку студентів та сказала, що готова залишити свій мандат і приєднатися до протестів.[7] У публічному оголошенні вона заявила, що Албанія потребує нового руху і що вона розглядає можливість виходу з Демократичної партії, оскільки ця партія вже не підтримується людьми.[6]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Patozi udhëheq Bindjen Demokratike/ Reagon Rudina Hajdari: Suksese por... lajmifundit.al. Процитовано 24 лютого 2021.
  2. Can one handshake end decades of self-interested macho politics?. Newsweek (англ.). 17 червня 2017. Процитовано 24 лютого 2021.
  3. Op-Ed: The Perfect Storm. Balkanist (амер.). 11 квітня 2017. Процитовано 24 лютого 2021.
  4. Op-Ed: Protests, Post-Communism and Compromise in Albania. Balkanist (амер.). 30 березня 2017. Процитовано 24 лютого 2021.
  5. Chairman. House Foreign Affairs Committee (англ.). Процитовано 24 лютого 2021.
  6. а б Albanian Anti-Communist Leader’s Daughter Enters Politics. Balkan Insight (амер.). 16 лютого 2017. Процитовано 24 лютого 2021.
  7. Albanian Daily News. www.albaniandailynews.com. Процитовано 24 лютого 2021.