Рулет (випічка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Не слід плутати з м'ясним рулетом.

Рулет
Тип випічка
Походження країни Європи
Необхідні компоненти Бісквіт, солодка начинка.
Зазвичай використовувані компоненти Цукрова пудра, глазур.

Кондитерський рулет (англ. jelly roll — «рулет з варенням», або англ. Swiss roll — «швейцарський рулет», фр. roulé — «рулет») — різновид бісквітного тістечка. У загальному випадку, тонкий бісквіт з яєць, борошна та цукру випікають, намазують кремом або джемом, згортають і подають на стіл цілим, або порційними скибочками.

Рулет, як вважається, походить з центральної Європи, ймовірно з Австрії (не з Швейцарії, як можна було б подумати). Назва «swiss roll» закріпилося в англійських кулінарних книгах у 1870-х роках, тоді ж страва остаточно увійшла в англійську кухню.

Рулети можуть бути покриті шоколадною глазур'ю або посипані цукровою пудрою. Різноманітність начинок, крім уже згаданих, містить шматочки свіжих фруктів та ягід, дульсе-де-лече, згущене молоко, збиті вершки, шоколад, варення тощо. Також рулет може бути декорований шматочками фруктів, ягід або кремом зверху.

У наш час кондитерський рулет є повсюдно поширеною стравою, різні види якого можна придбати в кафе і супермаркетах більшості країн.

Кулінарними суперниками рулету є слов'янський маківник (рулет з маком), німецький і австрійський штрудель, французьке різдвяне поліно.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]