Руфінґ фільтр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Руфінґ-фільтр (англ. roofing filter) — це фільтр першої проміжної частоти у короткохвильових (КХ) радіо-приймачах із високою першою проміжною частотою (першою ПЧ) та двома і більше перетвореннями частоти. Частота першої ПЧ у цьому разі зазвичай є вищою за 40 МГц.

Руфінґ-фільтр знаходиться після першого змішувача. Він призначений звузити смугу пропускання для першої ПЧ до 6-20 кГц, що зменшує перевантаження і спотворення у наступних каскадах підсилення і змішування. Такий фільтр істотно поліпшує стійкість приймача до розташованих поблизу смуги пропускання приймача завад. Смугу пропускання приймача визначає не руфінґ-фільтр, а наступний фільтр основої селекції (ФОС). Тут застосовуються кварцеві, механічні або DSP фільтри, що мають кращі селективні властивості.

Хоча руфінґ-фільтр із смугою 6-20 кГц забезпечує роботу приймача у більшості випадків, для прийому слабких CW, SSB сигналів, або при сильних завадах, може знадобитися руфінґ-фільтр із меншою смугою пропускання: 1,8 кГц, 500 Гц і навіть 250 Гц. Такі фільтри встановлюються у приймач окремо.