Руф Ефеський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Руф Ефеський
Rufus Ephesius "De vesicae...", 1554; title page Wellcome L0016478.jpg
Ім'я при народженні Ῥοῦθος
Народився кінець I століття
Ефес
Помер початок II століття
Громадянство Римська імперія
Діяльність лікар
Ouvres, 1879

Руф Ефеський (дав.-гр. Ῥοῦθος; наприкінці I століття — початок II століття) — давньогрецький лікар часів династії Антонінів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в Ефесі. Про батьків немає відомостей. За деякими даними Руф походив з лікарської сім'ї. Деякий час навчався в Александрії Єгипетській, згодом повернувся до рідного міста. Тут уславив ефеську медичну школу, яка стала однією з впливових у Римській імперії. Був вже доволі відомим за імператора Траяна, продовжив практику за Адріана. Втім щодо дати смерті немає жодних відомостей.

Творчість[ред. | ред. код]

Руф був гіппократіком, тобто розвивав теорії Гіппократа. Займався анатомією і патологією людини, дієтикою і методикою лікування. Був автором безлічі творів у цих областях, серед них: «Про назви частин тіла людини», «Про хвороби нирок і печінки», «Проблеми лікування», «Короткі відомості про пульс», «Про очисні засоби». У доробку Руфа також є трактати стосовно ролі лікаря при покупці рабів.

Руфа часто цитував інший відомий лікар Клавдій Гален. Його праці цінували середньовічні арабські медики.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Vivian Nutton, Ancient Medicine. London, Routledge, 2004. (англ.)
  • Manfred Ullmann (Hrsg.): Die Schrift des Rufus von Ephesos über die Gelbsucht in arabischer und lateinischer Übersetzung. Göttingen 1983. (нім.)