Рядок (бази даних)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У контексті реляційних баз даних рядок — також званий записом або кортежем — представляє один неявно структурований елемент даних у таблиці. Простіше кажучи, таблицю бази даних можна розглядати як множину рядків і стовпчиків або полів[1]. Кожен рядок у таблиці представляє множину пов'язаних даних і має одну й ту саму структуру.

Наприклад, у таблиці, що представляє компанії, кожен рядок представлятиме одну компанію. Стовпчики можуть представляти такі речі, як назву компанії, її юридичну адресу, ІНН та інші. У таблиці, що представляє асоціації працівників із відділами, кожен рядок асоціюватиме одного працівника з одним відділом.

У менш формальному випадку, наприклад, у базі даних, яка формально не є реляційною, запис еквівалентний рядку, описаному вище, але зазвичай не називається рядком.

Неявна структура рядка та сенс значень даних у ньому вимагають розуміння рядка як послідовність значень даних, одного у кожному стовпчику таблиці. Тоді рядок інтерпретується як змінна-відношення, що складається зі множини кортежів, кожен з яких складається з двох елементів: назви відповідного стовпчика та значення, яке даний рядок надає цьому стовпчику.

Кожен стовпчик очікує значення даних окремого типу. Наприклад, один стовпчик може вимагати унікального ідентифікатора, другий — текст, який представляє ім'я особи, а третій — число, що представляє погодинну платню в центах.

Стовпчик 1 Стовпчик 2
Рядок (Запис) 1 Рядок 1, Стовпчик (Поле) 1 Рядок 1, Стовпчик 2
Рядок 2 Рядок 2, Стовпчик 1 Рядок 2, Стовпчик 2
Рядок 3 Рядок 3, Стовпчик 1 Рядок 3, Стовпчик 2

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. What is Database Row? [Що таке рядок бази даних?]. Techopedia (англійською) . Процитовано 5 січня 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)