Рясоніжка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рясоніжки
Neomys fodiens TF 090829.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мідицеподібні (Soriciformes)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Рясоніжки (Neomys)
Johann Jakob Kaup, 1829
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Neomys
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Neomys
EOL logo.svg EOL: 41619
ITIS logo.svg ITIS: 633467
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 52813
Fossilworks: 40474

Рясоніжка (Neomys) — рід ссавців з родини мідицевих (Soricidae) ряду Мідицеподібні (Soriciformes) надряду комахоїдних (Insectivora).

Разом з деякими іншими групами дрібних ссавців відноситься до несистематичної групи Землерийки. Цей рід відомий також під такими вернакулярними назвами, як кутора (у часи О. Черная так називали усіх землерийок родини Soricidae), водяна землерийка (найдавніша назва).

Таксономія[ред.ред. код]

  1. Рясоніжка велика (Neomys fodiens). Розміром дорівнює великій миші. Поширена майже по всій Україні: Карпати, ліс. і лісостеп. смуги, підніжжя Кавказу і Кубань. Оселяється на берегах річок, озер та інших водоймищ.
  2. Рясоніжка мала (Neomys anomalus Cabr.) — дещо менша розмірами. Поширена на Правобережній Україні, в Криму, на Поліссі й у Молдавії.
  3. Neomys schelkovnikovi

Екологія[ред.ред. код]

Рясоніжки живуть переважно у заплавах річок та біля берегів стоячих водойм (озер, ставків), проте найчастіше і у відносно великій кількості зустрічаються тільки біля малих річок. Гнізда влаштовують в норах інших дрібних ссавців або в природних порожнинах — під корінням, серед каміння тощо. Полюють на дрібних водних тварин, переважно безхребетних. Один з найулюбленіших об'єктів живлення рясоніжок — рачки-гамаруси. Існує думка, що рясоніжки можуть завдавати помітної шкоди рибництву, знищуючи мальків риб, проте за фактичної щільності рясоніжок (рідко більше 1-2 особин на 100 м берегової лінії) така думка є явним перебільшенням.

Література[ред.ред. код]