Рівень А

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рівень А
Зображення
Країна  Велика Британія

Рівень А (англ. Advanced Level; укр. Розширений рівень) — це предметний іспит, що пропонується освітніми органами Великої Британії, який учні складають по закінченню навчання. Так звана середня або доуніверситетська освіта.[1] Вони були введені в Англії та Уельсі в 1951 році на заміну атестату вищої школи.

У країнах Співдружності розроблені такі ж іспити з подібним форматом до британських.[2][3][4] Зокрема, у Сінгапурі іспити рівня А вважають набагато складнішими, ніж у Сполученому Королівстві, тому більшість університетів пропонують нижчу вступну кваліфікацію щодо оцінок, отриманих у сертифікаті рівня А Сінгапуру.[5][6]

Рівні A зазвичай проводять протягом двох років. Зазвичай студенти проходять три або чотири іспити рівня A на першому курсі шостого класу, а більшість із чотирьох скорочується до трьох на другому курсі.[7][8][9][10] Це пояснюється тим, що університетські пропозиції зазвичай базуються на трьох оцінках рівня A, а отримання четвертого може вплинути на оцінки. Однак студенти зазвичай вибирають свої курси на основі ступеня, який вони хочуть отримати в університеті: більшість ступенів вимагають певних рівнів A для вступу.[11]

Поточне використання[ред. | ред. код]

Декілька країн використовують рівні A як кваліфікацію про закінченню школи. Рівень A, який отримали студенти в інших країнах, можуть відрізнятися від рівнів A, отриманих у Великій Британії.

Бангладеш[ред. | ред. код]

У Бангладеш Рівень А пропонують міжнародною освітою Cambridge Assessment International Education (CIE) після завершення GCE O-Level або IGCSE (CIE), і проводиться Британською Радою . Кваліфікації GCE Advanced Level пропонують деякі приватні, державні та міжнародні школи як альтернативу HSC (сертифікату вищої середньої школи), що пропонується Урядовою радою з освіти. Іспит став популярним вибором серед студентів, але через фінансові наслідки його охоплення обмежено середніми та вищими класами у великих містах, таких як Дакка та Читтагонг .

Бруней[ред. | ред. код]

У Брунеї пропонується кваліфікація рівня A, з іспитами, які проводяться Кембриджськими міжнародними іспитами (CIE). Деякі предмети є унікальними для Брунею або мають унікальний для Брунею формат, навчальний план чи навчальний план.

Камерун[ред. | ред. код]

А рівень Камеруну базується на Кембриджських міжнародних екзаменах і аналогічним чином, проведених урядом Камеруну у співпраці з Кембриджським університетом. Усі пройдені курси пов'язані з тим, що кандидат бажає зробити в університеті, і ці курси відповідають відомим міжнародним стандартам для вступу до університету; оскільки це основні відповідні курси. Ви можете вибрати від 3 до 5 курсів під час навчання на поглибленому рівні, перед складанням іспиту поглибленого рівня.

Гонконг[ред. | ред. код]

Британські кваліфікації А рівень, такі як GCE А рівень і International А рівень, широко прийняті в Гонконзі як альтернатива гонконгському диплому про середню освіту як для вступу, так і для працевлаштування. Наприклад, середні пропозиції Гонконзького університету науки і техніки, які не належать до JUPAS, вимагають від одного до трьох A*s (середня 50 % діапазону). З моменту запровадження високого рівня відзнаки (A*) у 2010 році британський іспит А рівень відновив свою силу диференціювати найвищі рівні здібностей. За даними британського департаменту освіти, у 2014/15 навчальному році приблизно 7,3 %, 2,7 %, 1,0 % і 0,3 % усіх кандидатів з когорти GCSE (548 480) отримали від одного до чотирьох A*s або краще результатом іспиту GCE А рівень. Цей процентильний ранг є одним із важливих даних для прирівнювання рівнів в обох іспитах. Виключно на основі процентильних рангів і статистики оцінок HKEAA у 2017 році, оцінка 29/35 з п'яти найкращих предметів у Гонконгський диплом про середню освіту можна порівняти з 1A*2A у трьох найкращих британських рівнях A, 32/35 до 2A*1A, 33/35 до 3A* і 34/35 до 4A*. Роблячи висновки з цієї статистики, важливо зазначити, що трохи більше третини кандидатів на GCSE можуть продовжити навчання в шостому класі, перш ніж подавати документи до університетів через Службу прийому в університети та коледжі (UCAS), тоді як майже весь Гонконг студенти можуть вивчити форму 6 до складання іспиту HKDSE.

Індія[ред. | ред. код]

В Індії кваліфікація з Кембриджськими міжнародними іспитами пропонується в приватних та міжнародних школах як альтернатива традиційному атестату про вищу середню .

Пакистан[ред. | ред. код]

А рівні пропонуються в Пакистані неурядовими приватними установами, а також міжнародним бакалавром та іншими міжнародними іспитами, як-от Advanced Placement . Іспити проводять міжнародні британські ради, і програма еквівалентна сертифікату вищої середньої школи .

Сейшельські острови[ред. | ред. код]

На Сейшельських островах пропонується кваліфікація рівня A, а іспити проводяться Кембриджськими міжнародними іспитами.

Сінгапур[ред. | ред. код]

У Сінгапурі кваліфікація рівня H1/H2/H3 присуджується після успішного завершення іспитів, які спільно проводять Міністерство освіти Сінгапуру (MOE), Сінгапурська рада з екзаменів та оцінювання (SEAB) та синдикат місцевих екзаменів Кембриджського університету (UCLES). Сінгапурські рівні A є значно складнішими, ніж британські рівні A, як частина більш широкої потужної освітньої політики країни .[12]

Шрі Ланка[ред. | ред. код]

У Шрі-Ланці державні та неурядові школи пропонують кваліфікацію Рівень А. Кваліфікації присуджуються після успішного завершення іспитів, які називаються місцевими рівнями A, в той час як більшість приватних шкіл присуджують їх на лондонських рівнях A.

Велика Британія[ред. | ред. код]

Brighton, Hove & Sussex Sixth Form College — це коледж шостого класу в Східному Сассексі для студентів від 16 до 19 років, який пропонує широкий спектр рівнів A з англійської літератури, англійської мови, математики, біології, хімії, фізики, історії, географія, політика, право, класична цивілізація, релігієзнавство, бізнес, танці, драматургія, економіка, філософія, інформатика та інші предмети.[13]

Рівнь А — це кваліфікація, яка закінчується в коледжі або шостому класі, що пропонується в Англії, Уельсі та Північній Ірландії . У Шотландії вибрані школи також пропонують Рівень А як альтернативну для закінчення школи замість Scottish Advanced Higher. П'ять основних екзаменаційних комісій, які адмініструють британські Рівень А у Великій Британії:

 • Альянс оцінювання та кваліфікації (АОК)
 • Оксфордський, Кембриджський і RSA іспити (ОКР)
 • Edexcel (Edexcel Pearson — Лондонські іспити)
 • Об'єднаний освітній комітет Уельсу (ООКУ)
 • Рада з навчальної програми, іспитів та оцінювання (РНПІО)

Британський варіант рівня A/AS також приймається в багатьох країнах Співдружності та колишньої Співдружності, а також в екзаменаційних центрах тестування по всього світу. Британські міжнародні школи в зарубіжних країнах зазвичай пропонують британські рівні A, які пропонуються через Edexcel або Cambridge International Examinations.

Предмети рівня А[ред. | ред. код]

Англійська література
Англійська мова
Англійська мова та література
Арабська
Археологія
Архітектура
Бенгальська
Біблійний іврит
Бізнес
Бізнес-дослідження
Біологія
Біологія людини
Релігієзнавство
Бухгалтерський облік
Валлійська
Виконавські види мистецтва
Географія
Геологія
Гінді
Глобальний розвиток
Глобальні перспективи та дослідження
Грецька
Гуджараті
Гуманітарні науки
Далі математика
Дизайн і текстиль
Дизайн продукту
Домоведення
Дослідження продуктивності
Драма
Драма і Театр
Екологічні технології
Екологія
Економіка та бізнес
Електроніка
Журналістика в медіа та комунікаційній індустрії
Здоров'я та соціальна допомога
Індуїзм
Інженерія
Інформаційні технології
Ірландський
Ісламознавство
Іспанська
Історія
Історія мистецтва
Італійська
Кількісні методи
Кінодослідження
Класична грецька мова
Класична цивілізація
Класичні студії
Комп'ютерна наука
Кримінологія
Латинська
Математика
Медіа-дослідження
Мистецтво рухомих зображень
Мистецтво та дизайн
Міжнародні зв'язки
Мода та текстиль
Морська наука
Музика
Музичні технології
Навички мислення
Наука в суспільстві
Наука про життя і здоров'я
Німецька
Пенджабі
Перська
Подорожі та туризм
Політика
Польська
Португальська
Прикладна наука
Професійні бізнес-послуги
Психологія
Релігієзнавство
Розробка програмних систем
Системи та технології керування
Соціологія
Спілкування та Культура
Спортивна наука
Стародавня історія
Статистика
Тамільська
Телугу
Технологія та дизайн
Турецька
Урду
Уряд і політика
Фізика
Фізична наука
Фізичне виховання
Філософія
Французька
Харчові технології
Харчування та харчові науки
Хімія
Цифрові медіа та дизайн
Цифрові технології
Чиста математика
Японська

Примітки[ред. | ред. код]

 1. A level definition and meaning. Collins English Dictionary (англ.). Процитовано 10 лютого 2019. 
 2. Zimbabwe Health & Education. 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 15 жовтня 2015. Процитовано 10 лютого 2019. 
 3. Zimbabwean students celebrate their outstanding exam performance. www.cambridgeinternational.org. Процитовано 10 лютого 2019. 
 4. Mauritius. www.cambridgeinternational.org. Архів оригіналу за 12 лютого 2019. Процитовано 10 лютого 2019. 
 5. SEAB - About GCE A-Level. www.seab.gov.sg. Процитовано 10 лютого 2019. 
 6. Paine, Sam. How Hard Are The A-Level Exams? Harder Than You Might Expect. – The British Exams (en-uk). Процитовано 26 січня 2022. 
 7. Schools Parents - AS and A levels (en-GB). BBC. Процитовано 10 лютого 2019. 
 8. gversion.com (14 грудня 2017). How to Choose the Right A-levels: a Guide for GCSE Students. Oxford Summer School from Oxford Royale Academy (англ.). Процитовано 10 лютого 2019. 
 9. Naden, Gavan (5 вересня 2014). After AS levels: which subjects should students drop?. The Guardian (en-GB). ISSN 0261-3077. Процитовано 10 лютого 2019. 
 10. A levels. UCAS (англ.). 21 жовтня 2014. Процитовано 10 лютого 2019. 
 11. University courses requiring specific A Level subjects or grades. www.thecompleteuniversityguide.co.uk (en-gb). Процитовано 10 лютого 2019. 
 12. How Hard Are The A Level Exams? Harder Than You Might Expect. – The British Exams (en-us). Процитовано 18 травня 2022. 
 13. Search Results | BHASVIC. www.bhasvic.ac.uk. Процитовано 28 вересня 2021.