Рівнемір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рівнемір[1] (рос. уровнемер, англ. level meter, нім. Niveaumesser m) — прилад для заміру рівнів води у свердловинах, шурфах, колодязях і т. п.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Рівнемір[2] — прилад, призначений для визначення рівня вмісту у відкритих і закритих резервуарах, сховищах і так далі. Під вмістом розуміють різноманітні види рідин, у тому числі і газотвірні, а також сипкі і інші матеріали. Рівнеміри також називають датчиками/сигналізаторами рівня, перетворювачами рівня. Головна відмінність рівнеміра від сигналізатора рівня — це можливість виміряти градації рівня, а не тільки його граничні значення.

Класифікація рівнемірів[ред. | ред. код]

В промисловому виробництві в кінці ХХ - на початку ХХІ ст. існує різноманітний ряд технічних засобів, вирішальних задачу вимірювання і контролю рівня. Засоби вимірювання рівня реалізують різноманітні методи, засновані на різних фізичних принципах. До найпоширеніших методів вимірювання рівня, які дозволяють перетворити значення рівня в електричну величину і передавати її значення в системи АСУ ТП відносяться:

Рівнемір поплавковий[ред. | ред. код]

Рівнемір поплавковий[1] (рос. уровнемер поплавковый; англ. float-type level indicator; нім. Schwimmerniveaustandmesser m) – рівнемір, у якому вимірюється переміщення поплавка, частково зануреного в рідину, суспензію тощо.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки та посилання[ред. | ред. код]

  1. а б Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  2. Уровнемер, Level gauge.. Інформаційний сайт про рівнеміри. (рос.). Процитовано 2008-05-27. [недоступне посилання з липня 2019]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]