Рівненське агентство журналістських розслідувань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Рі́вненське аге́нтство журналі́стських розслі́дувань (ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада») — рівненська обласна правозахисна громадська організація зареєстрована 07.07.2006 в Рівненському обласному управлінні юстиції з повною назвою — Рівненська обласна правозахисна громадська організація «Агентство журналістських розслідувань» (скорочена назва — Рівненське агентство журналістських розслідувань). У квітні 2007 року Рівненське агентство журналістських розслідувань зареєструвало у Міністерстві юстиції України інформаційне агентство — Рівненське агентство журналістських розслідувань[1].

З 30-го червня 2017 року перейменована на ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ "АГЕНЦІЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ "ЧЕТВЕРТА ВЛАДА" (ГО "АЖР "ЧЕТВЕРТА ВЛАДА"). [2]

Місія громадської організації[ред. | ред. код]

Розвивати справедливе суспільство без корупції, через поширення суспільно-важливої інформації та активізацію громадськості.[3]

Місія інформаційного агентства[ред. | ред. код]

Професійна інформаційна діяльність у галузі журналістських розслідувань та інформаційно-аналітичної журналістики.

Проекти організації[ред. | ред. код]

 1. Телевізійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2006-2008). Опис проекту: Проведення циклу журналістських розслідувань «Четверта влада» та їх трансляція на телеканалі «Рівне-1».
 2. Розслідування в рамках проекту Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» при адмініструванні Інституту розвитку регіональної преси (2009). Опис: кілька телевізійних і газетних розслідувань.
 3. Проект «Підвищення ефективності розслідувальної журналістики у Волинській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій областях» за фінансової підтримки Фонду «Відродження»(2009-2010). Опис проекту: Проведення моніторингу журналістських розслідувань у п’яти областях Західної України. Надсилання інформаційних запитів та звернень до органів влади цих областей, проведення щомісячної розсилки інформації по ЗМІ п’яти областей; проведення прес-конференції в м.Рівному.
 4. Співпраця з міжнародним проектом підтримки журналістських розслідувань SCOOP (Данія), (2008-2011). Опис: Телевізійне і газетні та інтернет-розслідування.
 5. Мультимедійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2010). Опис проекту: Створення 10 мультимедійних журналістських розслідувань. Випуск в ефір приватного місцевого телеканалу «Рівне-1» (і західноукраїнського телеканалу «ЗІК») серії щомісячних програм журналістських розслідувань (10 програм). Публікація журналістських розслідувань у «Рівненській газеті» та на інформаційних інтернет-сайтах: ogo.ua, gazeta.rv.ua, 4vlada.com, rivne1.tv.
 6. Проект «Розвиток розслідувальної журналістики Рівненщини та Волині» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк», та Міжнародного Фонду «Відродження» (2011). Опис проекту: Організація навчання проведення журналістських розслідувань для практикантів-журналістів у м. Луцьку та Рівному. Проведення 26-ти газетних та Інтернет розслідувань. Створення та оприлюднення 9-ти мультимедійних журналістських розслідувань. Модернізація порталу Рівненського агентства журналістських розслідувань.
 7. Проект «Розвиток порталу «Четверта влада» Рівненського агентства журналістських розслідувань» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк» (2012). Опис проекту:  Підготовка мультимедійних журналістських розслідувань та інформаційно-аналітичних публікацій; наповнення і просування громадського Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»; підготовка звернень у контролюючі органи, відповідальні за вирішення оприлюднених журналістами правопорушень; якнайширше ознайомлення громадськості із суспільно-важливою інформацією про правопорушення.
 8. Проект «Посилення розслідувальної журналістики в Україні» за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку за посередництвом «Інтерньюс Нетворк» (2014- 2017). Опис проекту: підготовка та оприлюднення щомісяця телепрограми журналістських розслідувань на «Громадському ТБ» та «Першому національному», а також мультимедійної версії розслідування на інтернет-порталі «Четверта влада».
 9. Проект «Розвиток журналістських розслідувань на Волині» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2015-2016). Опис проекту: Навчання слухачів Школи журналістських розслідувань медіа законодавству, доступу до публічної інформації, аналізу декларацій та проведенню журналістських розслідувань.
 10. Проект «За чесний тендер на Рівненщині та Волині» за фінансової підтримки МФ «Відродження» (2015-2016). Опис проекту: моніторинг державних закупівель Рівненщини та Волині, оскарження закупівель, у яких виявлені порушення, допомога чиновникам у проведенні «ідеальних» тендерів.
 11. Проект «Через цифровий потенціал до посилення громадянського суспільства», за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2016-2017). Опис проекту: підготовка новин на сайті «Четверта влада», оновлення сайту, тренінг з СММ для місцевих ЗМІ та ГО.
 12. Проект «Локальні центри журналістських розслідувань: Підвищення обізнаності українців щодо соціально-важливих питань через телевізійні програми журналістських розслідувань в Україні», за фінансової підтримки Американської неурядової організаці «Інтерньюс Нетворк, Інк» (2018). Опис проекту: створення і оприлюднення 6-ти телевізійних сюжетів-розслідувань.
 13. Проект «Посилення фінансової життєздатності агенцій журналістських розслідувань», за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), 2018. Опис проекту: залучення фандрейзера до діяльності організації, підготовка серії публікацій, спільно з ЦЖР «Сила правди».
 14. Проект «Відновлення інформаційних потужностей впливового незалежного медіа-порталу», за фінансової підтримки «Європейського фонду за демократію» (2018). Опис проекту: відновлення інформації на сайті 4vlada.com, підготовка публікацій на сайт, зміцнення безпеки редакції.
 15. Проект «Сприяння підвищенню відповідальності посадовців та розвитку розслідувальної журналістики», за фінансової підтримки фонду National Endowment for Democracy (NED) (2018-2019). Опис проекту: проведення й оприлюднення журналістських розслідувань та аналітичних публікацій.[4]

Звіти організації[ред. | ред. код]

Організація публікує щорічні фінансово-описові звіти, які можна переглянути у рубриці «Звіти редакції».

Контакти[ред. | ред. код]

Поштова адреса: м. Рівне, 33010 а/с 14 Телефон: 094 966 82 03 E-mail: rivne4vlada@gmail.com Директор організації та головний редактор (з 2006 року) — Володимир Торбіч.

Сторінки в соцмережах: Фейсбук, Твітер, Інстаграм, Телеграм, Youtube канал, Youtube канал 2.

Виноски[ред. | ред. код]

 1. Наказ міністра юстиції від 28 квітня 2007 № 215/5
 2. http://4vlada.com/info/kontakti-redaktsi. 4vlada.com. Архів оригіналу за 2017-07-06. Процитовано 2017-07-13. 
 3. Про редакцію. Четверта влада (uk). Процитовано 2019-06-18. 
 4. Про редакцію. Четверта влада (uk). Процитовано 2019-06-18. 

Джерела[ред. | ред. код]