Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради Pictogram infobox palace.png
НВК РОЛІ.jpg
Тип ліцей і школа
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна, 33028 Рівне, Котляревського, 1.
Засновано 01.09.1990 р.
Директор Сосюк Наталія Володимирівна
Сайт roli.ho.ua
Обласний науковий ліцей в м. Рівне

Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради (коротка назва: Обласний науковий ліцей в м. Рівне) — освітній заклад створений 1 вересня 1990 року для обдарованих дітей Рівненської області на базі Рівненської загальноосвітньої школи-інтернату. (Колишня назва: Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Рівненської обласної ради, Навчально-виховний комплекс "Рівненський обласний ліцей-інтернат"). Має високий рейтинг в Україні.

Історія закладу[ред. | ред. код]

1990 р. — створено Рівненський обласний ліцей-інтернат педагогічного профілю для обдарованих дітей із районів області, що потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС. у 1993 році Рівненський обласний ліцей-інтернат став багатопрофільним. 2006 р. — при РОЛІ відкрито класи художньо-естетичного напрямку «Кобзарство» та створено хлопчачу капелу бандуристів «Нащадки».[1]

  У Обласному науковому ліцеї в м. Рівне Рівненської обласної ради у 8-11 класах навчаються 600 учнів з м. Рівне та районів Рівненської області. Сформований висококваліфікований педагогічний колектив. Навчально-виховний процес забезпечують 77 педагогів, серед яких: 59 педагогів вищої кваліфікаційної категорії; 10 педагогів І кваліфікаційної категорії; 8 педагогів ІІ кваліфікаційної категорії; 2 молодих педагогів; 4 Заслужених учителів України; 21 «вчитель-методист»; 3 «вихователі-методисти»; 9 «старших вчителів»; 7 «Відмінників освіти України»; 13 науковців; 2 доктори наук та 11 кандидатів наук. Серед учителів ліцею переможці і лауреати Всеукраїнських конкурсів "Учитель року", "Творчий учитель – обдарований учень", автори підручників, посібників, навчальних програм.

 За результативністю надання освітніх послуг Рівненський обласний науковий ліцей зайняв провідне місце серед майже 17 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів України: за результатами ЗНО-2019 заклад займає 1-ше місце в рейтингу закладів освіти області та 56-те місце в рейтингу закладів освіти України, а за результатами ЗНО-2020 - 43 місце.

 Ліцей налагодив систему міжнародного співробітництва: активно співпрацює з Гете-інститутом в Україні та громадською спілкою "Освіторія", є єдиним закладом освіти в області, який отримав статус партнера Гете-інституту в Україні в рамках проєкту "Іспити в школах", є учасником освітнього проєкту "Шкільний вчитель нового покоління", що здійснюється Британською Радою в Україні, є учасником освітнього проєкту видавництва MM Publication "Smart School", центром підготовки до міжнародних іспитів "Пірсон" (РТЕ). Рівненський обласний науковий ліцей співпрацює з вищими навчальними закладами України та області.

Директор Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради — заслужений вчитель України Сосюк Наталія Володимирівна. Президент України Петро Порошенко з нагоди Міжнародного жіночого дня та за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння Українському народові нагородив директора комунального закладу "Школа- інтернат II-III ступенів "Рівненський обласний ліцей" Рівненської обласної ради Наталію Володимирівну Сосюк орденом княгині Ольги III ступеня.[1]

Комунальний заклад "Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Рівненський обласний ліцей" з 03.07.2018 перейменовано та змінено тип на комунальний заклад "Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради.[2]

З вересня 2020 р. заклад перейменовано на Обласний науковий ліцей в м. Рівне Рівненської обласної ради (коротка назва: Обласний науковий ліцей в м. Рівне).

Профілі навчання[ред. | ред. код]

Герб закладу

У складі Закладу освіти  створюються класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів для досягнення учнями результатів навчання та компетентностей згідно з вимогами стандарту спеціалізованої освіти наукового спрямування.Навчання в закладі здійснюється за такими профілями:

  • фізико-математичний;
  • хіміко-біологічний;
  • історико-правовий;
  • іноземна філологія (англійська, німецька мова);
  • інформатичний.

Матеріально-технічне забезпечення[ред. | ред. код]

У закладі створена сучасна матеріально-технічна база, яка дозволяє організовувати освітній процес на високому рівні. Це 19 сучасних класних кімнат, 21 кабінет та лабораторії, включно з центром іноземних мов із сучасним лінгафонним кабінетом, 4 комп'ютерні класи, спортивна зала, стадіон зі штучним покриттям, актова зала з комплектом сучасної звукової апаратури, великоформатною LCD панеллю та доступом до мережі Інтернет, бібліотека, тир. Кабінети біології, хімії, історії, фізики, географії, математики обладнані інтерактивними дисплеями, укомплектовані електронними мікроскопами, наборами препарувальних інструментів та мікропрепаратів, демонстраційними моделями, ноутбуками. До послуг учнів з районів області – комфортабельний пансіон (гуртожиток).

Проекти, ініційовані й організовані педагогами та ліцеїстами[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бандури передзвін
  2. Рішення Рівненської обласної ради №953 від 18.05.2018.

Див. також[ред. | ред. код]