Рівниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вовняна рівниця

Рівни́ця — напівфабрикат прядильного виробництва у вигляді слабко зсуканої нитки, що йде на виготовлення пряжі[1]. Являє собою проміжний продукт між стрічкою (малоущільненим продуктом, що складається із значного числа безперервно поздовжньо розташованих волокон, який виходить з чесальних машин)[2] й пряжею.

Волокна в рівниці дещо розпрямлені і розташовані по її довжині досить рівномірно. Рівниця формується на рівничних машинах шляхом невеликого скручування (у прядінні бавовни, луб'яних волокон, гребінному прядінні довгої вовни) чи сукання (в апаратному прядінні і гребінному прядінні тонкої вовни) волокнистої стрічки). При цьому продукт набуває вигляду товстої нитки, ущільняється і одержує міцність, необхідну для намотування і розмотування, і разом з тим достатню для витягування рівниці на прядильних машинах (без пошкодження волокон). Основна вимога до рівниці — рівномірність за товщиною і структурою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рівниця // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  2. Лента // Большая советская энциклопедия / главн. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — Тома 1–30. — М.: «Советская энциклопедия», 1969–1978. (рос.).

Джерела[ред. | ред. код]