Ріелтор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ріелтер, Ріелтор (англ. Realtor) — посередник, агент, що здійснює діяльність на ринку нерухомості з метою отримання доходу (комісійних). Рієлтор — це фізична особа, яка виконує ріелторську діяльність на підставі ліцензії, якщо цього вимагає закон, працює в штаті ріелторської фірми на підставі трудового договору, договору підряду або договору доручення з нею як індивідуальний підприємець без створення юридичної особи, зареєстрований у встановленому законом порядку.

В Україні такими посередниками є: Агентства нерухомості, приватні особи ріелтери (часто називаються «приватні маклери»)

Часто пишуть "ріелтор" (транслітерована форма запозиченого слова), або "ріелтер" (транскрибована форма запозиченого слова) — так звучить і вимовляється англійське "Realtor", хоча два різновиди написання фактично співіснують поряд.

Ріелтер чи маклер?[ред.ред. код]

Часто ріелтерів називають маклерами.

Маклер — посередник на біржі, ріелтер — теж посередник, але виключно на ринку нерухомості.

Історія виникнення[ред.ред. код]

В Україні виникло в 1990-х роках з розпадом СРСР і початком формування ринкової економіки в Україні.

9 жовтня щороку відмічається день Ріелтера.

У США словом realtor мають право називаються лише члени Національної Асоціації Ріелторів (National Association of Realtors - скорочено NAR), а інші посередники на ринку нерухомості називаються "брокер нерухомості" (real estate broker).

Законодавче регулювання[ред.ред. код]

На даний час не існує закону, яки й би регулював статус ріелтерської діяльності в Україні. Існує проект закону України «Про ріелтерську діяльність», декілька раз відхилений Верховною Радою України, носить виключно декларативний характер без конкретних «правил гри» на ринку нерухомості.


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

 Посилання[ред.ред. код]