Різнозуба акула

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Різнозуба акула
Час існування: юрський період - наш час
183- 0 млн років тому[1][2]
Heterodontus francisci
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Різнозубоподібні акули (Heterodontiformes)
L. S. Berg, 1940
Родина: Різнозубі акули (Heterodontidae)
J. E. Gray, 1851
Рід: Різнозуба акула (Heterodontus)
Blainville, 1816
Види

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Heterodontus
EOL: 46560128
ITIS: 159790
NCBI: 7791
Fossilworks: 34572

Різнозуба акула або рогата акула (Heterodontus) — рід акул родини різнозубі акули (Heterodontidae) ряду різнозубоподібні акули (Heterodontiformes)[3].

Поширення[ред. | ред. код]

Вони зустрічаються переважно у помірно теплих і субтропічних водах Індійського і Тихого океанів (Південна Африка, Австралія, Нова Зеландія, Китай, Японія, Каліфорнія), але зовсім не зустрічаються в Атлантичному океані.

Опис[ред. | ред. код]

Різнозубі акули — невеликі (довжиною до 1,5 м) донні риби прибережних вод. Їх раціон становлять різноманітні донні безхребетні з твердим панциром або раковиною (краби, морські їжаки, молюски), яких акули дроблять потужними зубами.

Розмноження[ред. | ред. код]

Різнозубі акули відкладають на дно конічні яйця, укладені у рогову капсулу, на поверхні якої є спіральні виступи з загостреними вершинами. У рогатої акули каліфорнійської (Heterodontus californicus) яйце зазвичай має довжину близько 10 см і ширину 5 см, причому самка одноразово відкладає в лютому або березні тільки одне таке яйце. Ембріональний розвиток триває близько 7 місяців і новонароджене дитинча з'являється на світ, маючи приблизно довжину 20 см.

Господарське значення[ред. | ред. код]

Рогаті акули цілком їстівні, але промислове значення їх невелике, так як ніде вони не зустрічаються в великій кількості.

Класифікація[ред. | ред. код]

У роду виділяють 9 видів:

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sepkoski, Jack (2002). A compendium of fossil marine animal genera (Chondrichthyes entry). Bulletins of American Paleontology 364: p.560. Архів оригіналу за 10 травня 2012. Процитовано 9 січня 2008. 
  2. . N.p.. Web. 10 Jun 2013. <http://paleodb.org/cgi-bin/bridge.pl?a=checkTaxonInfo&taxon_no=252518&is_real_user=1>.
  3. Маховська Л. Й., Неспляк О. С. Сучасна система хордових. Методичні вказівки із дисципліни «Систематика та еволюція хребетних тварин» для студентів ІІ курсу спеціальності «Біологія» [Архівовано 2022-01-24 у Wayback Machine.]. — Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Інститут природничих наук, Кафедра біології та екології. — с. 5

Посилання[ред. | ред. код]