Ріхард Дедекінд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ріхард Дедекінд
Файл:Stamps of Germany (DDR) 1981, MiNr 2605.jpg
Поштова марка НДР присвячена Ріхарду Дедекінду, 1981 (Michel 2605, Scott 2181)

Ю́ліус Вільге́льм Рі́хард Дедекі́нд (нім. Julius Wilhelm Richard Dedekind; *6 жовтня 1831 — †12 лютого 1916) — німецький математик, відомий роботами з абстрактної алгебри і основ дійсних чисел.

Життєпис[ред. | ред. код]

Ріхард Дедекінд був наймолодшою дитиною Юліуса Левіна Ульріха Дедекінда — брауншвейгського юриста і діяча вищої освіти. Ставши дорослим, він ніколи не називав себе Юліус Вільгельм. Він народився, провів більшу частину свого життя і помер в Брауншвейгу. Його життя здавалося бідним на події, якщо не враховувати математичні студії та дослідження.

В 1848 році він поступає в Карловський коллегіум (Collegium Carolinum) в Брауншвейгу, директором якого був його батько.

В 1850 році Дедекінд поступає в університет Георга-Августа в Геттінгені (Геттінгенський університет), провідний і старійший університет в Нижній Саксонії, прослуховує курс теорії чисел. Карл Фрідріх Гаус, що працював в Геттінгенському університеті, на той час викладав початковий курс, і Дедекінд стає його останнім студентом. Його університетським другом також був Бернгард Ріман.

В 1852 році Дедекінд отримує докторську ступінь за роботу над дисертацією по теорії інтегралів Ейлера. Став членом Геттінгенської академії наук.

В той час Берлінський університет був центром математичних досліджень, тому Дедекінд переїхав в Берлін і провчився в ньому 2 роки разом з Ріманом. Потім він вернувся в Геттінген і як приват-доцент викладав курси теорії ймовірності та геометрії.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Дедекінд запровадив означення дійного числа, як перерізу множини всіх раціональних чисел. Це означення стало стандартним у математиці.

Іншим винаходом математика є ідеал. Ім'я Дедекінда носять
ета-функція Дедекінда та
дзета-функція Дедекінда.

Дедекінд був редактором посмертних видань вибраних праць Гауса, Діріхлє та Рімана.

Вшанування[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]