Річковий вокзал (станція метро, Новосибірськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 55°00′33″ пн. ш. 82°56′24″ сх. д. / 55.00917° пн. ш. 82.94000° сх. д. / 55.00917; 82.94000

Річковий вокзал
Ленінська лінія
Rechnoy vokzal nsk.jpg
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Кількість 2
Тип берегові
Форма пряма
Довжина 100 м
Ширина 4,5 м
Дата відкриття 28 грудня 1985 року
Архітектор(и) Питерский В.В.(рос.), Соколов В. П.(рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Мельник А. П.(рос.),
Станція споруджена ТЗ №27 «Новосибірськметробуд»
Виходи до вул. Більшовицька, вул. Схід, вул. Зиряновска
Час відкриття 06:00
Час закриття 0:00
Ленінська лінія
Заєльцовська
Гагарінська
ТЧ-1 Єльцовське
Червоний проспект
ССГ до Дзержинської лінії
Площа Леніна
Жовтнева
Річковий вокзал
Новосибірський метроміст
через р. Об
Спортивна
Студентська
Площа Маркса

«Річковий вокзал» (рос. Речной вокзал) — станція Ленінської лінії Новосибірського метрополітену. Знаходиться між станціями «Жовтнева» і «Студентська».

Територіально станція розташовується у Жовтневому районі Новосибірська, під вулицею Схід між вулицями Більшовицька і Зиряновска. А поруч зі станцією — один з найбільших міських вузлів наземного транспорту. Наприклад, тут проходять розв'язки з Комунального мосту.

Введена в експлуатацію 28 грудня 1985 у складі 1-ої пускового ділянки першої черги з п'яти станцій.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна трипрогінна мілкого закладення, з береговими платформами, має два наземних вестибюля. Побудована за індивідуальним проектом з використанням мостових залізобетонних конструкцій. Вестибюль №2, що виходить до вулиці Більшовицької, розташований нижче рівня колій, під правобережною естакадою метромосту. Вестибюль №1, що виходить на платформу приміських поїздів Річкового вокзалу, розташований вище рівня колій метро. При будівництві станції прямуючі в рівні вестибюля колії залізниці алтайського напрямку тимчасово переносилися. Ще вище уздовж берега проходить вулиця Зиряновска.

Станція має 16 пар колон, з кроком 4,5 метра. По краях платформ є невеликі звужені ділянки. З кожного боку знаходиться підйом (спуск) у вестибюль, де спуск здійснюється по сходах, підйом — по одному з двох ескалаторів. Таким чином, в сумі на чотирьох торцях платформ є 8 ескалаторів.

Оздоблення[ред.ред. код]

Архітектурне рішення символізує простір і красу великої сибірської річки Об, а кольорові вітражі — неповторний вигляд сибірських міст. Стіни і колони оздоблені мармуром, підлога — гранітом. На стінах станції розташовано 10 круглих підсвічених зсередини вітражів, кожен з яких зображує один з розташованих на Обі та її притоках міст: Новосибірськ, Омськ, Бійськ, Барнаул, Томськ, Новокузнецьк, Сургут, Тюмень, Тобольськ, Мангазея.

Спочатку обидва наземних вестибюля були оздоблені зовні мармуром, №1 (верхній) — коричневого, а №2 (нижній) — білого кольору. У середині 1990-х у нижньому вестибюлі мармур був замінено декоративним покриттям «байрамікс», а у 2011 — сірими композитними панелями.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]