Савчук Оксана Василівна (політик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оксана Василівна Савчук
Нині на посаді
Народилася 20 березня 1983(1983-03-20) (37 років)
с.Чернів Івано-Франківської області
Виборчий округ 83
Відома як політична діячка
Громадянство Україна
Національність Українка
Освіта Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Політична партія ВО «Свобода»
У шлюбі з Андрій Савчук
Діти син
Нагороди Грамота Папи Римського Франциска
Оксана Василівна Савчук на сайті Верховної Ради
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Позафракційна 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Савчу́к (Криволі́нська) Окса́на Васи́лівна (20 березня 1983(19830320), с.Чернів) — український політик, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода». З грудня 2015 року по серпень 2019 року секретар Івано-Франківської міської ради. На позачергових виборах до Верховної Ради України обрана у народні депутати України дев'ятого скликання.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 20 березня 1983 року в селі Чернів Рогатинського району Івано-Франківської області.

Навчалася у загальноосвітній школі № 25 м. Івано-Франківська (тепер Ліцей № 25 Івано-Франківської міської ради).

Закінчила Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника за спеціальністю «Викладач української мови та літератури».

Працювала у дитячо-юнацькому пластовому центрі заступником директора з виховної роботи.

Депутатка Івано-Франківської міської ради шостого та сьомого демократичних скликань.

Народна депутатка України дев`ятого демократичного скликання.

Співзасновниця та керівниця Західного регіону ВГО «Українська жіноча демократична мережа».

Засновниця та організаторка фестивалю «Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів».

Ініціаторка проєктів: «Місяць жіночого здоров'я», «Електронна черга для вступу дітей до дитячих садків в Івано-Франківську», «Створення тематичних муралів в Івано-Франківську», екорух «Місто квітів».

У 2018 році Оксана Савчук нагороджена подякою-благословенням Папи Римського Франциска за вагомий внесок у допомогу розбудови храму св.апостола Юди Тадея в місті Івано-Франківську.

Народна депутатка Оксана Савчук є співголовою одного з найбільших в історії Верховної Ради України міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина». До складу якого увійшло майже 300 народних депутатів.

У 2020 році закінчила навчання в Національній академії державного управління при Президентові України.

Встановлення національного рекорду України

Оксана Савчук стала співорганізатором та автором ідеї встановлення національного рекорду України. 14 жовтня 2020 року Національний реєстр рекордів зафіксував новий рекорд – Найтриваліший онлайн-марафон патріотичної тематики в соціальній мережі «Покрова».

Політична діяльність[ред. | ред. код]

У 2010 та 2015 роках двічі обиралась депутаткою Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода». Член політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода», член депутатської фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді. Очолювала постійну депутатську комісію з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту.

З 1 грудня 2015 року — секретар Івано-Франківської міської ради.[1]

На позачергових виборах до Верховної Ради України у 2019 році перемогла як висуванець ВО «Свобода» у округ № 83 (м. Івано-Франківськ).[2]

Член Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури[3], голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті.

Проєкти[ред. | ред. код]

Програма «Місяць здоров’я»

Започаткована весною 2018 року. Спочатку проєкт мав назву «Місяць жіночого здоров’я». Із закликом «Дій сьогодні» Оксана Савчук запропонувала жінкам міста Івано-Франківська пройти безкоштовне медичне обстеження у профільних спеціалістів.

Програму презентували разом із начальником управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марією Бойко та директором медичного центру «Космолюкс» Тетяною Товарницькою.

У рамках цієї програми жінки різного віку мали можливість безкоштовно і не записуючись в е-чергу пройти огляд та отримати консультації в п’яти міських поліклініках та трьох жіночих консультаціях Івано-Франківська. До переліку послуг входили: огляд гінеколога, загальний аналіз крові, цитологічне та УЗД-дослідження, консультації суміжних спеціалістів (у разі необхідності). Також щопонеділка жінки могли пройти безкоштовну діагностику щодо зайвої ваги та виміряти індекс маси тіла у медичному центрі «Космолюкс». Для внесення всіх даних кожна учасниця програми отримувала спеціальну картку.

У 2019 році проєкт отримав назву «Місяць здоров’я». Пройти безкоштовне медичне обстеження могли не тільки жінки, а й чоловіки. До програми долучилася одна з найбільших лабораторій в Україні – «Сінево».

Завдяки спільній співпраці вдалося направити 143 мешканця за рекомендаціями лікарів на обстеження на онкомаркери, а також сформувати виїзну групу лікарів для лежачих пацієнтів.

Файл:Місяць здоровя.jpg
Проєкт "Місяць здоров`я"

Протягом травня 2019 року:

- 1159 учасників пройшли цитологічне дослідження,

- 204 учасниці обстежилися на мамографі,

- 637 учасників пройшли УЗД,

- консультації суміжних спеціалістів отримали 127 франківців,

- у 346 мешканців виявили запальні захворювання репродуктивної системи,

- 58 випадків онкопатології,

- 54 людини скеровано на лікування.

- 102 дівчини-підлітка змогли звернутися до лікаря та здати аналізи.

Проєкт «Місто муралів»

Файл:Мурал Гуцулка.jpg
Мурал "Гуцулка з ноутбуком" на вул. Тролейбусній, 4 (м. Івано-Франківськ)

Усе почалось у 2015 році. Тоді ще як секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук ініціювала проєкт «Місто муралів». Першою розмалювали невелику стіну мотивами фільму «Тіні забутих предків» у дворі на вулиці Івана Миколайчука, 6-8-10. «Після цього почала помічати багато стін, які хотілося розфарбувати, зробити тематичними, наповненими сенсом та ідеєю. Так почала формуватися і команда однодумців. Їх є багато. Починаючи від друзів, художників і спонсорів до команди майстрів, які готують об`єкти до розписів. З командою місцевих художників Юрієм та Мартою Пітчуками, Олегом Цьомкою, Юлією-Марією Комарою, Зоряном Сушем, Соломією Бобровською вдалося створити вже багато цікавих стріт-артів і муралів. Ми не зупиняємось і щороку не менше чотирьох об`єктів набувають нових кольорів і тем», ‒ розповіла Оксана Савчук.

У жовтні 2020 року сайт «Укрінформ» опублікував добірку найкращих муралів України. Серед них – стінопис «Гуцулка з ноутбуком» на вул. Тролейбусній, 4. Мурал відкрили влітку 2018 року. Над його створенням працювали сім’я художників Юрій і Марта Пітчуки. Стінопис чудово поєднує українську автентику з прогресивними технологіями. Підтримали створення муралу компанія «UTeam Internet Service Provider».

З ініціативи Оксани Савчук в Івано-Франківську вже створено 21 стінопис, в роботі ще нові мурали. Зокрема, ініціювала відновлення муралу «Україна єдина» на вулиці Мазепи. Негода практично повністю його знищила. Малюнок на стіні зобразили івано-франківські художниці Оксана Парцей та Ірина Клицюк у 2014 році. Цей мурал імпонував усім нам. Як ініціатор створення серії тематичних муралів у нашому місті, дуже добре розумію, скільки часу і зусиль було витрачено на таку масштабну роботу. Кожен мурал, над яким працювала наша команда, це окремий проєкт. Серед наших муралів уже відомі «Пропала грамота», «Гуцулка з куркою», «Бджола», Квітка Цісик та інші. Всі мурали ви можете переглянути на цьому сайті в розділі «Проєкти».

Побачити всі мурали та дізнатися історію їх створення можна на сайті: https://streetartif.wixsite.com/mural

Екорух «Місто квітів»

Файл:Місто квітів.jpg
Екорух "Місто квітів"

Екорух започаткований у квітні 2018 року. З ініціативи Оксани Савчук протягом одного дня було висаджено понад 10 тисяч айстр у різних мікрорайонах міста Івано-Франківська. Проєкт уже став традиційним і відбувається щороку. Весною 2019 року проєкт тривав два місяці – протягом квітня-травня. Крім айстр, висаджували чорнобривці та агератум.

У квітні 2020 року екорух «Місто квітів» був присвячений медичним працівникам. У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби та введенням карантину Оксана Савчук запропонувала висаджувати квіти на клумбах поруч медичних закладів Івано-Франківська як знак подяки медикам за їхню мужність і велику працю.

Спілкуватися з координаторами проєкту можна на сторінці в мережі фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/mistokvitiv.if

Українська жіноча демократична мережа (УЖДМ)

Файл:УЖД мережа.jpg
Оксана Савчук під час конференції УЖДМ у Львові, 2018 р.

https://www.iri.org.ua/programi/ukrainska-zinoca-demokraticna-mereza

Народна депутатка Оксана Савчук очолює Західний регіон УЖДМ. До нього входить 5 областей: Івано-Франківська, Тернопільська, Львівська, Чернівецька, Закарпатська.

УЖДМ – це частина Жіночої демократичної мережі та складова глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту. Це неприбуткова громадська організація, яка об’єднує жінок незалежно від віку, сімейного статусу, походження, релігійних, політичних та інших переконань. Має на меті сприяти розвиткові жіночого потенціалу в суспільно-політичному житті, а саме:

- досягнення гендерної рівності та просування інтересів жінок у політичних структурах,

- покращення статусу жінок у суспільстві завдяки розширенню їх прав і можливостей.

«УЖДМ» сьогодні – це горизонтальна регіональна мережа, що об’єднує понад 300 чинних депутаток органів місцевого самоврядування з усіх куточків України та Верховної Ради задля просування спільних інтересів та утвердження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Законотворча діяльність[ред. | ред. код]

- Проект Постанови про Пантеон національних героїв.

- Проект Закону про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки.

- Проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

- Проект Закону про Прапор Національної Гідності.

- Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору).

- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо імплементації законодавства Європейського Союзу про порядок допуску до керування транспортними засобами.

- Проект Постанови про вжиття невідкладних заходів спрямованих на забезпечення належної профілактики, діагностики та лікування хворих дітей на цукровий діабет.

- Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо зменшення тиску контролюючих органів на платників податків.

- Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління культурною спадщиною за участю територіальних громад та інститутів громадянського суспільства.

- інші законопроекти.

Особисте життя[ред. | ред. код]

У 2008 році вийшла заміж за Андрія Савчука. Разом із чоловіком виховують сина Дмитра. Мають спільне сімейне захоплення - подорожі Україною та рідним Прикарпаттям. Найчастіше відвідують старовинні храми, монастирі. Публікують фото з подорожей під хештегом #ми_любимо_дороги.

Примітки[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР від 29.05.2019 року. Оксана Савчук на сайті YouTube
Nuvola apps kaboodle.svg «ЗА» і «ПРОТИ» від 14.06.2019 року. Оксана Савчук на сайті YouTube
Nuvola apps kaboodle.svg «ЗА» і «ПРОТИ» від 04.10.2018 року. Оксана Савчук на сайті YouTube

Джерела[ред. | ред. код]

Інтерв'ю[ред. | ред. код]