Сайт Верховної Ради України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Офіційний портал Верховної Ради України
Rada gov ua screenshot 3.jpg
Посилання rada.gov.ua
Комерційний Ні
Тип урядовий
Мови українська, російська, англійська
Власник Верховна Рада України
Започатковано 1994
Стан в безперервному процесі роботи (perpetual work-in-progress)
Ліцензія контенту 🅭🅯 4.0d
Стара версія

Сайт (офіційний портал) Верховної Ради України — офіційна інтернет-сторінка єдиного законодавчого органу України — Верховної Ради України. Розробляється з 1994 року.

У 2018 році його визнано найбільш відвідуваним серед сайтів парламентів держав-членів ООН. У ході дослідження було проаналізовано показники сайтів парламентів 193 країн світу[1]. Парламентський сайт України щомісяця переглядають 4-6 млн разів[2].

12 листопада 2019 року запущено вдосконалену тестову версію за адресою http://mportal.rada.gov.ua, ліцензовану під Creative Commons Attribution 4.0[3].

Законодавчий статус[ред. | ред. код]

Згідно з Положенням про вебресурси Верховної Ради України,[4] вебресурси Верховної Ради України є офіційним джерелом інформації ВРУ, що забезпечують висвітлення її діяльності, парламентських органів та Апарату ВРУ, сприяють обміну інформацією з іншими органами державної влади та органами місцевого самоврядування, інформаційній взаємодії з урядовими і неурядовими організаціями інших країн, із громадськістю.

База даних «Законодавство України» має інформаційний характер і не є офіційним друкованим виданням.

Забезпечення діяльності[ред. | ред. код]

Інформаційну підтримку здійснюють Інформаційне управління та Прес-служба Апарату Верховної Ради України. Програмно-технологічну підтримку здійснює Управління комп'ютеризованих систем Апарату ВРУ. Інформаційне наповнення та супроводження здійснюють структурні підрозділи Апарату ВРУ.

Дзеркало — iportal.rada.gov.ua.

Основні напрямки[ред. | ред. код]

Mportal rada gov ua screenshot full 14 11 2019.png

Сайт є потужним джерелом офіційної інформації в Україні: законодавства, законопроєктів, адміністративно-територіального устрою та ін.

Усі зареєстровані законопроєкти, проєкти інших актів та супровідні документи вводяться Апаратом Верховної Ради до бази даних законопроєктів електронної комп'ютерної мережі вебсайту Верховної Ради[5].

Згідно з п. 3 Положення, інформація, розміщена на сайті Верховної Ради України, включає:

Занесення інформації на сайт віднесено до обов'язків Апарату Верховної Ради України[6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]