Сакікабара Ясумаса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сакікабара Ясумаса
榊原 康政

 
Період період Сенґоку
Народився 1548(1548)
Помер 19 червня 1606
Похований Едо
Дитяче ім'я Хейсіті
Доросле ім'я Кохейта, Ясумаса
Сьоґунат сьоґунат Едо
Хан Татебаяші-хан
Титули Сікібу-тайю, Дайдзюдзі
Сюзерен Токуґава
Рід Сакікабара
Батько Сакікабара Наґамаса
Матір панні Доке
Спадкоємець Сакікабара Ясукацу
Головна дружина донька Осуґі Ясутака
Сини 3 сина
Доньки 2 доньки

Сакікабара Ясумаса (яп. 榊原 康政; 1548 — 19 червня 1606) — японський самурайський військовик, даймьо періоду Сенґоку та початку сьоґунату Едо. Голова роду Сакікабара. Разом з Ії Наомаса, Хонда Тадакацу і Сакаї Тадацугуон входив до числа так званих «Чотирьох Небесних Королів Токуґава Іеясу».

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Сакікабара. Ясумаса був другим сином Сакікабара Наґамаса, народився в Уено в провінції Мікава. З дитинства він почав служити Токуґава Іеясу і з роками досяг статусу одного з особливо довірених генералів.

Вперше відзначився під час придушення повстання ікко-ікки в провінції Мікава у 1564 році. За свої таланти Ясумаса отримав право використовувати ієрогліф Ясу (другий ієрогліф з імені Іеясу) у своєму імені. Незважаючи на те, що Ясумаса був другою дитиною в родині, саме він спадковував своєму батькові. Причини цього точно не відомі.

Ясумаса досяг повноліття в 1566 році і разом з Хонда Тадакацу був прийнятий в особисту гвардію (хатамото) Іеясу. Кожному було доручено командування 50 вершниками.

В подальшому Ясумаса вніс значний внесок у перемогу в Битва при Анеґава 1570 року. Разом з Хонда Тадакацу він провів атаку на фланг військ Асаї. У битві при Нагасіно у 1575 році Ясумаса допоміг розгромити загони Найто Масатайо. Він також брав участь у Битва при Мікатаґахара у 1573 року та у захоплені замку Такатендзін.

Ясумаса був з Іеясу, коли останній вирішив виступити проти Тойотомі Хідейосі. Саме Ясумаса запропонував Комакі як штаб кампанії. У 1586 році він супроводжував Іеясу на переговори з Хідейосі в Осаці і в тому ж році отримав титул Сікібу-тайю. У 1590 році Ясумаса брав участь у кампанії з облоги Одавара.

Після переїзду Іеясу в регіон Канто Ясумаса отримав замок Татебаяші і був призначений головою групи розподілу володінь. Поки Іеясу знаходився на Кюсю під час вторгнення до Кореї Хідейосі (1592–1593, 1597–1598 роки), Ясумаса був одним з головних керуючих району Канто, а також радником Токуґава Хідетада.

Під час битви при Секіґахара у 1600 році Сакікабара Ясумаса був приписаний до армії Токуґава Хідетада і взяв участь в облозі замку Уеда в провінції Сінано. Після перемоги Токуґава йому були даровані землі в провінції Кодзуке з доходом у 100 тис.коку рису.

Ясумаса помер у 1606 році в Едо. Йому успадковував його третій син — Ясукацу.

Джерела[ред. | ред. код]