Сак-Фокс (народ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор народу Сак-Фокс

Сак-Фокс або Сак і Фокс (англ. Sac and Fox) — корінний індіанський народ, що складається з племен сауків (англ. Sauk people, Sauks, Sac) і месквоків (фоксів, англ. Meskwaki, англ. Fox tribe), котрі розмовляють мовою сак-фокс алгонкінської сім'ї. Нині проживають у штатах Оклахома, Айова і Канзас США. Станом на 2011 рік загальна чисельність народу складала 3794 чоловік[1] (до числа народу зараховують людей, що мають принаймні 1/8 індіанської крові) і домінуючим є плем'я сауків, яке має самоназву Са-кі-ва-кі (англ. Sa ki wa ki або англ. Thakiwaki), що перекладається як «люди, що йдуть від води»[2] — їх нараховується 2557 чоловік (головним чином в Оклахомі).

До початку європейської колонізації племена сауків і месквоків проживали на північ від Великих Озер, звідки у XVII столітті вони були витіснені французькими колонізаторами на південь від озер Гурон і Мічиган, а пізніше англійцями — спочатку в район річки Міссісіпі на території сучасних американських штатів Іллінойс і Айова, а після Війни Чорного Яструба в 1832 році — за межі США на Індіанські території.

Відомі представники[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 2011 Oklahoma Indian Nations Pocket Pictorial Directory. Архівовано 24 квітень 2012 у Wayback Machine. Oklahoma Indian Affairs Commission.
  2. McCollum, Timothy James. «Sac and Fox.» Архівовано 27 жовтень 2014 у Wayback Machine. Oklahoma Historical Society's Encyclopedia of Oklahoma History and Culture.