Салимове Лігво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Салимове Лігво»
Автор Стівен Кінг
Назва мовою оригіналу Salem's Lot
Мова англійська
Жанр роман
Видавництво Doubleday
Видано 1975
Сторінок 1568
Попередній твір Керрі
Наступний твір Сяйво

«Салимове Лігво» (оригінальна назва книги: англ. Salem's Lot) — роман американського письменника Стівена Кінга. Дія роману з багатозначною в оригіналі назвою ( Lot — "жереб", "приреченість", "пай", "законна ділянка землі") розгортається у невеличкому містечку в штаті Мейн, що зветься Салимове Лігво. За тамтешньою легендою місто отримало назву на честь свині на ім'я Єрусалима (пестлива форма — Салима), котра втекла до сусіднього лісу, там здичавіла, стала небезпечною твариною, страшними розповідями про лють якої відлякував дітлахів від своєї ферми її колишній хазяїн.

Сюжет[ред. | ред. код]

Молодий, але вже відомий письменник, удівець, чия дружина загинула в автокатастрофі, Бен Мієрз приїздить до міста свого дитинства Салимового Лігва, щоб написати нову книжку і одночасно побороти пережитий ним там жах.

В міському парку він зустрічає дівчину-художницю на їм'я Сюзен, між ними зароджується кохання. Далі Бен знайомиться з учителем літератури, допитливим інтелектуалом Метью Бьорком; молодим, веселим лікарем Джиммі Коді; місцевим католицьким парохом отцем Каллагеном та мудрим і рішучим школярем Марком Петрі. З яких потім складається трагічний гурт борців проти Зла — древнього мандрівного вампіра Барлоу з його підлеглими, які поступово, проте швидко, беруть під свій контроль Салимове Лігво.

З купівлею двома англійськими бізнесменами Дому Марстена, що височіть на пагорбі над містом, і відкриттям ними в центрі міста антикварної крамниці, в Лігві починають зникати спершу діти, а потім і старші люди, по-одному і цілими сім'ями. Бен впевнений, що це пов'язано з тим домом, де він в дитинстві побачив повішеним його колишнього хазяїна, гангстера і садиста Х'юберта Марстена, про якого він був розпочав писати свій документальний роман, та з тими таємничими приїжджими антикварами.

Екранізації[ред. | ред. код]

Переклади українською[ред. | ред. код]

  • Стівен Кінг (2020). Салимове Лігво. пер. з анг.: Олександр Красюк. Харків: КСД. с. 576. ISBN 978-617-12-8316-9. {{cite book}}: Недійсний |nopp=n (довідка)

Посилання[ред. | ред. код]