Самбурки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Самбурки — місцевість у Голосіївському районі Києва, колишній хутір біля вулиці Ягідної та Самбірського (правильно-Самбурського) провулку.

Походження назви[ред. | ред. код]

Можливо, що назва походить від «самбук» (бузина — Sambucus nigra), «самбір» (лозняк) або від старослов'янського імені «Самбір» (богатир).

Історія[ред. | ред. код]

Одна з перших згадок про Самбурки припадає на 1580 рік, коли вони фігурують як володіння Києво-Печерської лаври «Сад Марський» (включало поселення і сад). Походження слова «Марський» невідоме. У XVIII століття поселення фігурує під двома назвами — хутір Садморський та хутір Самбурський (остання назва, ймовірно, є результатом трансформації першої). Впродовж XIX — на початку XX століття усталюється назва «хутір Самбурський», у якому в 1900 році налічувалося 36 жителів. У 1920 році Самбурки були вилучені у Лаври в державне володіння та підпорядковані Мишоловській сільраді, опісля чого втратили статус самостійного поселення.

Сучасність[ред. | ред. код]

Зараз знаходиться у складі села Мишоловка[1].

На Мишоловці існує Самбурський провулок, що в більшості джерел 1950—90-х років, у т.ч. на планах та в довідниках, помилково позначений як Самбірський провулок (начебто від м. Самбір Львівської обл.).

Джерела[ред. | ред. код]

  1. http://wek.kiev.ua/wiki/index.php/Самбурки