Самгук Сагі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Самгук Сагі»
Samguk.JPG
Автор Кім Бусік
Назва мовою
оригіналу
삼국사기
Країна Корьо
Мова Класична китайська мова
Тема Історія Кореї
Жанр історичні хроніки
Виданий 1145
Перекладач(і) Хроніки трьох держав

Самгук Сагі у Вікісховищі?

Самгук Сагі (кор. 삼국사기) — найдавніша зі збережених літературних та історичних пам'яток Кореї. Історичні записи періоду Трьох держав Кореї: Когурьо, Пекче і Сілла.

Самгук Сагі була написана на китайській (як і вся корейська література того часу). Складання почалося за вказівкою корьоського вана Інджона (правив у 11221146 роках) і здійснювалося під керівництвом придворного історика Кім Бусіка групою вчених. Була закінчена у 1145 році.

Слідуючи традиції китайської історіографії, Кім Бусік склав свій твір з наступних частин: літописів, хронології, різних описів і біографій. Весь твір складається з 50 книг, з яких 12 книг (1-12) займають «Літописи Сілла», 10 книг (13-22) — «Літописи Когурьо», 6 книг (23 — 28) — «Літописи Пекче», 3 книги (29-31) — «Хронологія», 9 книг (32-40) — «Опис» і 10 книг (41-50) — «Біографії».

Відразу ж після складання Самкук саги стали з'являтися видання цього твору, але найдавніші з них (періоду Корьо) не збереглися, і зараз найстарішим вважається ксилографічне видання, підготовлене в кінці XIV ст. Чін Игві і Кім Году. На цьому виданні ґрунтувалися набірні тексти часу династії Лі і пізніші видання.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Соловьёв А.В. Некоторые проблемы изучения культуры Кореи периода Трех государств (на примере текста «Самгук саги» Ким Бусика).
  • Ким Бусик. Самгук саги. — Москва : Восточная литература, 2001.