Самгук Сагі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
'Назва «'»
Samguk.JPG
Автор Кім Бусік
Назва мовою
оригіналу
삼국사기
Країна Корьо
Мова Класична китайська мова
Тема Історія Кореї
Жанр історичні хроніки
Виданий 1145
Переклад Хроніки трьох держав

CMNS: Samguk Sagi на Вікісховищі

Самгук Сагі (кор. 삼국사기) — найдавніша зі збережених літературних та історичних пам'яток Кореї. Історичні записи періоду Трьох держав Кореї: Когурьо, Пекче і Сілла.

Самгук Сагі була написана на китайській (як і вся корейська література того часу). Складання почалося за вказівкою корьоського вана Інджона (правив у 11221146 роках) і здійснювалося під керівництвом придворного історика Кім Бусіка групою вчених. Була закінчена у 1145 році.

Слідуючи традиції китайської історіографії, Кім Бусік склав свій твір з наступних частин: літописів, хронології, різних описів і біографій. Весь твір складається з 50 книг, з яких 12 книг (1-12) займають «Літописи Сілла», 10 книг (13-22) — «Літописи Когурьо», 6 книг (23 — 28) — «Літописи Пекче», 3 книги (29-31) — «Хронологія», 9 книг (32-40) — «Опис» і 10 книг (41-50) — «Біографії».

Відразу ж після складання Самкук саги стали з'являтися видання цього твору, але найдавніші з них (періоду Корьо) не збереглися, і зараз найстарішим вважається ксилографічне видання, підготовлене в кінці XIV ст. Чін Игві і Кім Году. На цьому виданні ґрунтувалися набірні тексти часу династії Лі і пізніші видання.

Джерела[ред.ред. код]

  • Соловьёв А.В. Некоторые проблемы изучения культуры Кореи периода Трех государств (на примере текста «Самгук саги» Ким Бусика).
  • Ким Бусик Самгук саги.. — Москва : Восточная литература, 2001.