Самгук Юса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«»
Memorabilia of the Three Kingdoms in museum.jpg
Автор Ірьон
Назва мовою оригіналу 삼국유사
Країна Royal flag of Goryeo (Bong-gi).svg Корьо
Мова Класична китайська мова
Тема Історія Кореї
Жанр історичні хроніки
Видано кінець XIII ст.
Перекладач(і) Хроніки трьох держав

Самгук Юса (кор. 삼국유사, Достопам'ятні події Трьох держав) — зібрання легенд, переказів та історичних записів, що відносяться до періоду Трьох держав Кореї (Когурьо, Пекче і Сілла), а також до інших періодів і держав до, під час і після періоду Трьох держав.

Текст був написаний на китайській (як і інша корейська література того часу). Був зібраний, принаймні в більшій частині, буддистським ченцем Ірьоном (12061289) в кінці XIII століття.

На відміну від більш історично достовірної Самгук Сагі, Самгук Юса ґрунтується здебільшого на легендах, казках і життєписах ранньої корейської історії. У книзі описані численні легенди про заснування корейських держав. Ірьон зібрав легенди про численні королівства, включаючи Кочосон, Чосон Вімана, Пуйо, Когурьо, Пекче, Сілла і Кая.

Самгук Юса — найдавніша хроніка, в якій є запис легенди про Тангуна, засновника найдавнішої корейської держави Кочосон.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Троцевич А. Ф. Несколько слов о «Самгук юса» — историческом труде буддийского наставника Ирёна. // Вестник центра корейского языка и культуры. — Санкт-Петербург : Санкт-Петербургский Университет, 2003. — Вип. 5—6. — С. 151—162.
  • Самгук юса (События, оставшиеся от времён трёх государств). — Пхеньян, 1960.