Самгук Юса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«»
Автор Ірьон
Назва мовою оригіналу 삼국유사
Мова Класична китайська мова
Тема Історія Кореї
Жанр історичні хроніки
Видано кінець XIII ст.
Перекладач(і) Хроніки трьох держав

Самгук Юса (кор. 삼국유사, Достопам'ятні події Трьох держав) — зібрання легенд, переказів та історичних записів, що відносяться до періоду Трьох держав Кореї (Когурьо, Пекче і Сілла), а також до інших періодів і держав до, під час і після періоду Трьох держав.

Текст був написаний на китайській (як і інша корейська література того часу). Був зібраний, принаймні в більшій частині, буддистським ченцем Ірьоном (12061289) в кінці XIII століття.

На відміну від більш історично достовірної Самгук Сагі, Самгук Юса ґрунтується здебільшого на легендах, казках і життєписах ранньої корейської історії. У книзі описані численні легенди про заснування корейських держав. Ірьон зібрав легенди про численні королівства, включаючи Кочосон, Чосон Вімана, Пуйо, Когурьо, Пекче, Сілла і Кая.

Самгук Юса — найдавніша хроніка, в якій є запис легенди про Тангуна, засновника найдавнішої корейської держави Кочосон.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Троцевич А. Ф. Несколько слов о «Самгук юса» — историческом труде буддийского наставника Ирёна. // Вестник центра корейского языка и культуры. — Санкт-Петербург : Санкт-Петербургский Университет, 2003. — Вип. 5—6. — С. 151—162.
  • Самгук юса (События, оставшиеся от времён трёх государств). — Пхеньян, 1960.