Самі свої (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Самі свої M:
пол. Sami swoi
Pomnik Pawlaka i Kargula w Toruniu.jpg
Жанр комедія
Режисер Сильвестер Хенцінський
Сценарист Andrzej Mularczyk[d]
У головних
ролях

Композитор Войцех Кіляр
Тривалість 78 хв.
Мова польська мова
Країна Польща Польща
Рік 1967
Дата виходу 15 вересня 1967
IMDb ID 0062228
CMNS: Самі свої на Вікісховищі

«Самі свої» (пол. Sami swoi, Польща, 1967) — одна з найвідоміших польських комедій, перша частина трилогії Сильвестера Хенцінського. Продовження становлять «Nie ma mocnych» (1974) i «Kochaj albo rzuć» (1977).

Фільм знятий в чорно-білій версії, але в 2000 році світ побачило кольорове видання, створене фірмою Dynach Digital Studios з Голлівуд, на замовлення телебачення Polsat. Більшість сцен було знято в місцевості Добжиковіце, що недалеко міста Вроцлав, де зараз знаходиться музей Каргуля та Павляка.

Придуману постать Каргуля заграв Владислав Ганьча, а Павляка Вацлав Ковальський. Первообразом Павляка був Ян Мулярчик з села Тимова біля Сцінави. Він крикнув до родини: «Висідаємо тут люде наші є» (пол. „Wysiadamy bo tu nasze ludzie są”) коли їдучи поїздом на Повернені Землі, він побачив корову Міколая Поляковського з Боричувкі, сусіда та родича Мулярчиків. Згаданий Ян Мулярчик був дядьком по батькові Андрія Мулярчика, автора сценарії до трилогії про Каргуля та Павляка.

Сюжет[ред.ред. код]

Фільм розповідає про два посварені роди Павляків та Каргулів, які після завершення другої світової війни були примушені опустити Східні Креси та оселится на Повернених Землях. Їхні сварні однак мають свій початок в часах ще до війни. Суперчка розходиться про межу та каргулеву корову, яка завадила Павляком, але також про землю. До конфлікту дійшло, коли Каргул заорав 3 пальці задалеко в бік землі Павляка. З плином часу Ян Павляк емігрує до Штатів.

Акторський склад[ред.ред. код]

сім'я Павляків

  • Васлав Ковальський — Казімєж
  • Здзіслав Карчевський — Ян (брат)
  • Єжи Янечек — Вітя (син)
  • Марія Збишевська — Маня (жінка)
  • Наталія Шиманська — Леонія (мати)
  • Зигмунт Б'єлявський — Павел (син)

сім'я Каргулів

  • Владислав Ганьча — Владислав
  • Ільона Кусьмєрська — Ядвіґа (доня)
  • Халіна Буино-Лоза — Анєля (жінка)

Посилання[ред.ред. код]