Санація житлових будівель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типовий приклад санації житла в Німеччині: санована та занедбана частини будинку на два власники у районі Берліна Копенік
Покинутий будинок у Вашингтоні, перетворений пізніше на розкішний кондомініум

Санація житлових будівель, або Сана́ція соціологі́чна (від. лат. sanatio — лікування, оздоровлення) — в соціології міста — програма міського будівництва, направлена на поліпшення умов життя у невпорядкованих будинках і районах, а також реконструкцію та модернізацію застарілих житлових будівель. Санація може навіть підвищувати вартість житла на ринку нерухомості за рахунок покращення прижитлової території.

Широкий досвід із санації панельних житлових будинків накопичено в Німеччині[1]. після об'єднання Східної та Західної Німеччини було повністю сановано близько 60 % панельної забудови та ще до 25 % — частково сановані[2].

В Україні також починають впроваджуватися перші проєкти санації житлових будівель. Зокрема у Львові стартував проєкт енергоощадної санації[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. С. П. Коваль. Реконструкция и модернизация (санация) жилых домов в Восточной Германии. «Экологические системы», № 4, апрель 2012 [Архівовано 2 червня 2012 у Wayback Machine.]
  2. Sanierung von Plattenbau- wohngebäuden in Russland/Санация жилых домов панельної застройки в Росии
  3. У Львові стартував проект «Енергозберігаюча санація житлових будівель», city-adm.lviv.ua. Архів оригіналу за 28 серпня 2012. Процитовано 23 червня 2012.