Сарсуела

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сарсуела (ісп. zarzuela, вимовляється [θarˈθwela] в Іспанії, [sarˈswela] в Латинській Америці) — іспанський лірично-драматичний жанр, у якому чергуються розмовні та пісенні сцени, із використанням елементів опери, народних пісень і танцю. Назва походить від королівського мисливського будиночка, Palacio de la Zarzuela, біля Мадриду, де цей вид розваги був вперше представлений до двору.

Існує дві головні форми сарсуели: сарсуела-бароко (між 1630 та 1750 роками), найраніший стиль, і романтична сарсуела (між 1850 та 1950 роками), який у свою чергу поділяється на два жанри «головний жанр» (género grande) і «малий жанр» (género chico), хоча існують і інші підрозділи.

Сарсуела широко розповсюдилася і в іспанських колоніях, в результаті багато іспаномовних країн — за винятком Куби — розвили свої власні традиції. Існує також традиція сарсуели на Філіппінах, де цей жанр відомий як «сарсуелта» (zarzuelta). Інші регіональні і лінгвістичні варіанти на Піренейському півострові включають баскійський (zartzuela) і каталонський (sarsuela) варіанти.

Маскарадний театр сарсуели існував в Іспанії починаючи з часу Хуана дель Енсіна. Цей жанр був новаторським в наданні драматичного характеру музичним постановам, які були об'єднані в одній роботі. До стилю входять також танцювальні та хорові номери, також як і сольні та ансамблеві, всі у супроводі оркестру.


Посилання[ред. | ред. код]