Саскія ван Ейленбюрх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Саскія в образі Флори» (1634)

Саскія ван Ейленбюрх (Ейленбург; нід. Saskia van Uylenburgh, МФА: [ˈsɑskijaː vɑn ˈœylə(n)ˌbʏrx]; 2 серпня 1612(16120802), Леуварден — 14 червня 1642, Амстердам) — дружина нідерландського художника Рембрандта ван Рейна, зображена на значній кількості його картин і малюнків.

Біографія[ред.ред. код]

Народилася в місті Леуварден у Фрисландії і була наймолодшою з восьми дітей в родині Ромбертуса ван Ейленбурга[en], місцевого бургомістра, адвоката і вченого. Коли дівчинці було дванадцять років померла її мати, а за п'ять років помер батько, і за Саскією доглядали її сестри і брати.

Припускають, що Саскія познайомилася з Рембрандтом у будинку свого дядька, Хендріка ван Ейленбурга, художника і арт-дилера, який емігрував з Фрисландії до Кракова, але у 1625 році переїхав до Нідерландів. У 1633 році Саксія і Рембрандт заручилися, а наступного року повінчалися в амстердамській церкві Аудекерк.

У 1639 році Рембрандт зміг придбати новий будинок на вулиці Сінт-Антонісбрестрат за 13 000 гульденів, куди переїхав разом з дружиною (нині там розташований Будинок-музей Рембрандта). Троє їхніх дітей (Ромбертус і дві Корнелії) померли незабаром після народження. 22 вересня 1641 році був хрещений їхній син Тітус. У наступному році Саскія померла у віці 29 років (ймовірно, від туберкульозу) і була похована в церкві Аудекерк[1].

Галерея[ред.ред. код]

На честь Саскії названо астероїд (461) Саскія, відкритий у 1900 році.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]