Саузерн-блот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Знімок гібридизованої ділянки ДНК за допомогою Саузерн блоту

Са́узерн-блот (англ. Southern blot) — метод молекулярної біології, що зазвичай використовується для встановлення, чи певна нуклеотидна послідовність присутня в зразку ДНК за допомогою зондів.

Загальна характеристика[ред.ред. код]

Саузерн-блот комбінує агарозний гелевий електрофорез, що використовується для розділення фрагментів ДНК за розміром, з методами переносу розділеної за розміром ДНК на мембрану і гібридизації. Метод названий на честь його винахідника, британського біолога Едвіна Саузерна[1]. Інші методи блоту (тобто вестерн блот, нозерн блот та саузвестерн блот) використовують подібний принцип, але для визначення кількісного складу певної послідовновності РНК або білків, та були названі пізніше за аналогією із Саузерн-блотом (від англ. southern, nothern, western — «південний]]», «північний», «західний»). Оскільки тільки Саузерн-блот названий за власним іменем, ця назва повинна писатися з великої букви, але не назви нозерн- чи вестерн блотів.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Southern, E.M. (1975): «Detection of specific sequences among DNA fragments separated by gel electrophoresis», J Mol Biol., 98:503-517. PMID 1195397


Сахарин Це незавершена стаття з молекулярної біології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.