Сахненко Володимир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сахненко Володимир

Володимир Демидович Сахненко(10 січня 1930(19300110), Сульське в Сумській області) — російський художник-кераміст і живописець

Біографія[ред.ред. код]

Володимир Демидович Сахненко народився 10 січня 1930 року в селі Сульське в Сумській області в сім'ї художника. В 1951 році закінчив Ворошиловградське художнє училище. В 1951—1953 рр. навчався в Московському Академічному інституті імені Сурікова. На початку 1980-х років Володимир Сахненко створив велику кількість пастельних і яскравих за колоритом живописних творів: портретів, натюрмортів і сюжетних картин. Композиції цих робіт складаються з насичених геометричних фігур. У них відчувається декоративне мислення Сахненка-кераміста, але також і монументальний підхід живописця, створює величні, архетипічні образи на основі узагальненого, стилізованого малюнка. Володимир Сахненко пішов з життя в липні 2008 року, залишивши після себе багату творчу спадщину. Багато його робіт як і раніше прикрашають громадські будівлі Москви, Тули, Ялти і Самарканда. «Ерарта» володіє найбільшою представницькою колекцією його кераміки.

Творчість[ред.ред. код]

Свою творчість починав як живописець, який пише в досить традиційному для російської школи ключі. З часом, він захоплюється керамікою, якій і присвятив більшу частину свого життя. У цій техніці йому вдавалося робити все: від найтонших ковшів і братин до багаторівневої скульптури. Сахненко працював з неймовірною продуктивністю. Як художник він був позбавлений снобізму, і тому його творчу спадщину практично неможливо розділити на прикладне і витончене мистецтво. Його глиняні вази і амфори, химерні риби, жаби і крокодили, монументальні рельєфи, що зображують птахів на дереві і фантастичних істот: все це утворює світ характерних яскравих і декоративних артефактів, цілу керамічну культуру. Абстрактний орнамент і фігуративні композиції, що прикрашають ці вироби, викликають безліч асоціацій з історії народного і сучасного мистецтва. Однак Сахненко не намагався підлаштовуватися під існуючий стиль, він втілював своє власне образно-пластичне бачення світу. Це стає особливо помітним при погляді на його чорно-білі абстрактні полотна кінця 1970-х років: в них художник приміряється до процесу формотворення з абстракції, освоює площину, перш ніж перейти до обсягу.

Виставки[ред.ред. код]

  • 1999 — галерея «На старій Басманній», Москва, разом із сином Іваном Сахненком
  • 2005 — «Осінній марафон», Москва
  • 2006 — «Відвертість кольору», Москва
  • 2007 — «Абстрактне мистецтво. XXI ст, початок»,Москва

Джерела[ред.ред. код]

  1. Сумщина в іменах. Енциклопедичний довідник.-Суми, 2003
  2. https://ru.wikipedia.org/wiki