Свинка Пеппа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свинка Пеппа
Peppa Pig
Peppa Pig.PNG
Тип мультсеріалу дитячий анімаційний телевізійний серіал
Жанр Анімація
Режисер Естлі Бейкер Девіс
Продюсер Естлі Бейкер Девіс
Автор ідеї Естлі Бейкер Девіс
Країна Велика Британія Велика Британія
Телеканал

Велика Британія Channel 5
Велика Британія Nick Jr.

Cartoonito
Тривалість 5 хв.
Кількість сезонів 7
Кількість серій 368
Прем'єра 31 травня 2004 року
УкрТелеканал ПлюсПлюс
УкрПрем'єра 2014
Дубляж студія «1+1»
IMDb ID 0426769

Свинка Пеппа (англ. Peppa Pig) — британський дитячий анімаційний телевізійний серіал, створений режисером та продюсером Естлі Бейкером Девісом. Вперше з'явився на екрані 31 травня 2004 року. Станом на 2022 рік було випущено 7 сезонів серіалу. Транслювався у 180 країнах світу, в тому числі й в Україні.

Сюжет[ред. | ред. код]

Персонажі мультфільму наділені рисами як звичайних людей, так і тварин. Вони носять одяг, живуть у будинках, ходять на роботу, у театр, їздять на автомобілі тощо. Діти відзначають дні народження, катаються на ковзанах, граються у парку — одним словом, займаються тим, що й звичайні діти. З іншого боку, персонажам притаманні вчинки тварин — свинки хрюкають та полюбляють поніжитись у болоті, овечки бекають, а кішки нявкають.

Кожна серія Свинки Пеппи має свій сюжет, не пов'язаний з іншими. В основному, в ній висвітлюється певна сімейна дія: діти йдуть в гості та відзначають день народження когось із членів родини; сім'я йде в парк; діти катаються на ковзанах тощо. Зазвичай, кожна серія мультфільму закінчується тим, що всі дружно сміються.

Серіал створений в техніці 2D-анімації в звичному для флеш-анімації вигляді: різнокольорові контури, суцільна заливка та те, що одне око розташоване за межами обличчя.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні[ред. | ред. код]

Свинка Пеппа[ред. | ред. код]

Дівчинка свинка, старша донька у сім'ї. В серії «Мій день народження» їй виповнюється 4 роки. Зазвичай носить сукню червоного кольору. Часто вдає з себе дорослу. Дублює Єлизавета Зіновенко.

Джордж[ред. | ред. код]

Хлопчик свинка, молодший брат Пеппи. В серії «День народження Джоржа» йому виповнюється 2 роки. Ходить самостійно, майже не говорить, лише іноді вимовляє окремі слова. Дуже любить динозаврів: його улюблена іграшка — маленький зелений динозавр. Полюбляє також гратись з Пеппою, чим інколи їй набридає. На всі запитання оточуючих відповідає лише одним словом: «динозавр». Дублює Лідія Муращенко.

Мама свинка[ред. | ред. код]

Мама Пеппи. Зазвичай носить сукню помаранчевого кольору. Добра та дбайлива. Коли сім'я їде на автомобілі, Мама свинка майже завжди сидить за кермом. Дублює Ніна Касторф.

Тато свин[ред. | ред. код]

Тато Пеппи, свиня. Носить окуляри та борідку. Ходить на роботу. Не любить, коли жартують над його великим животом. Володіє чудовим відчуттям гумору та полюбляє гратись з дітьми. Забудькуватий незграба, який не вміє обходитись з робочими інструментами. Дублює Олег Лепенець.

Бабуся та дідусь[ред. | ред. код]

Дідусь Свин (дублює Юрій Висоцький) та Бабуся Свинка (дублює Ірина Дорошенко, у деяких серіях Ольга Радчук) — часті гості в сім'ї Пеппи. Дідусь любить що-небудь майструвати, тому завжди допомагає зі справами по господарству.

Мадам Газель[ред. | ред. код]

Газель, вихователька у дитячому садку, в який ходить свинка Пеппа та її друзі. В свій час також вчила батьків Пеппи. Дублює Ольга Радчук.

Серії[ред. | ред. код]

Шмепа, донька нардепа[ред. | ред. код]

У кінці 2017 року студія Квартал 95 випустила мультисеріал «Шмепа, донька нардепа», який є прототипом Свинки Пеппи, проте його цільова аудиторія – люди старше 16 років. У мультисеріалі критикується влада.

Головними героями мультисеріалу також стала сім‘я свиней, де тато свин – народний депутат, що краде гроші з бюджету, займається корупцією, заробляє на чужій праці й має незаслужені грамоти. Жора (прототип Джорджа) вміє говорити лише «тисяча доларів». Шмепа (прототип Пеппи) бере новий урок із кожної серії.

Цитати з мультисеріалу[ред. | ред. код]

«Вибори – це така гра: хто з багатих покаже себе найбіднішим, той і переміг!»

«Говорити правду — це добре, але тисяча доларів усе ж краще.»

«Перш ніж ти добре відпочив, потрібно, щоб хтось добре попрацював.»

«Для депутата головне – не звертати увагу на людей.»

«Усі діти депутатів стають свинями.»

Посилання[ред. | ред. код]