Свобода об'єднань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Свобода об’єднань)
Jump to navigation Jump to search

Свобода об’єднань — одне з ключових політичних прав людини, яке дає їй можливість вільно об’єднуватися з іншими людьми для реалізації своїх прав і свобод.

Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини (ст. 20), гарантується Конституцією України. Ст. 15 Конституції України гарантує “свободу політичної діяльності, не забороненої Конституцією і законами України”. На основі цього права громадяни мають можливість об’єднуватися у політичні партії та громадські організації. У ст. 36 Конституції України зазначається, що “Громадяни України мають право на свободу об’єднань у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів”.

“Держава,- як зазначається в Законі України “Про об’єднання громадян”,- сприяє розвитку політичної та громадської активності, творчої ініціативи громадян і створює рівні умови для діяльності об’єднань”. Право на об’єднання гарантоване для демократичних держав, проте може бути обмежене у випадку введення військового або надзвичайного стану.

Література[ред.ред. код]

  • Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник.- Львів: Астролябія.- 2005.- 488 с.
  • Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник.- Львів: Тріада плюс.- 2004.- 528 с.
  • Обушний М. І., Примуш М.В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного.- К.: Арістей.- 2006.- 432 с.

Посилання[ред.ред. код]