Свобода слова (ICTV)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свобода Слова
Свобода слова ICTV.jpg
Жанр Суспільно-політичний
Девіз «Прямий ефір - це свобода»
Формат зображення 4:3, PAL/SECAM
Формат звуку Stereo 2.0
Камери багатокамерна зйомка
Тривалість 2 год 30 хв
Ідея програми Савік Шустер, (телеканал НТВ)
Виробництво ICTV
Місце зйомок Студія ICTV
Продюсер Михайло Павлов
Ведучі Андрій Куликов
Країна Україна
Мова Українська, Російська
Телеканал ICTV
Перша трансляція З 9-го вересня 2005
Схожі передачі Шустер live, Свобода на Інтері
Сайт телепрограми Сайт телепрограми

«Свобода Слова» — політичне ток-шоу на телеканалі ICTV. Вперше в ефір вийшла 9-го вересня 2005 року. Перший ведучий — Савік Шустер, журналіст, який створив і був ведучим російської програми «Свобода слова» на російському каналі НТВ, з 2007 року — Андрій Куликов, з 2016 — Вадим Карп'як[1].

Концепція[ред. | ред. код]

Програма виходить у прямому ефірі в понеділок ввечері. Окрім запрошених політиків, політологів, журналістів та оглядачів у студії програми знаходяться звичайні люди, які складають тест-групу. Повертаючи коліщатко пульта, учасники тест-групи фіксують свою реакцію на події, що відбуваються у студії. Комп'ютер отримує інформацію з кожного пульта двічі на секунду й перетворює її на графік, який відображається на екрані у режимі реального часу.

Ось як йде вибірка аудиторії (цитата з офіційного сайту):

Відбір 100 учасників програми відбувається за квотною двоступеневою вибіркою таким чином, щоб відобразити все населення України віком від 18 років (18+).

На першій стадії відбираються населені пункти, на другій — самі учасники програми.

Відбір населених пунктів відбувається випадковим чином за методикою PPS (proportional per size — імовірність потрапляння населеного пункту у вибірку прямо пропорційна його розміру). При цьому дотримується статистична пропорція розподілу України на регіони, на міське та сільське населення, а також дотримується пропорція між дрібними, великими та середніми містами.

Після вибору точок опитування та розподілу за ними учасників програми накладаються квоти за статтю і віком також відповідно до статистичних даних перепису населення України.

Завдяки тому, що програма надає право висловити свою точку зору всім охочим, вона має великий рейтинг та приваблює велику кількість глядачів. Багато інформ-агентств цитують важливі слова політиків та публічних людей. У 2005 році програма отримала премію Телетріумф у номінації «найкраще ток-шоу»

8 червня 2007 в прямому ефірі програми автор та ведучий Савік Шустер офіційно заявив, що переходить на канал Інтер.

Із 10 серпня 2007 року новим ведучим передачі став журналіст і перекладач Андрій Куликов.

2012 року програма отримала Національну премію «Телетріумф». Під час церемонії нагородження статуетки вручали люди, одягнені в одноколірні костюми. А. Куликов, отримавши статуетку, звернувся до присутніх:

« Тут на сцені є люди, пофарбовані в синє, червоне і зелене. Кудись зник помаранчевий колір, немає малинового. Для нас усіх це має бути пересторогою, ми не повинні допускати, щоб у нас зникали кольори. Ми не повинні допустити, щоби з нашого телебачення зникали мови, ми не повинні допустити, щоби з нашої спільноти зникали колеги. У нашій програмі працюють люди різних кольорів, я маю на увазі, люди різних політичних переконань, і може тому вона виходить такою, як вона є» [2]. »

Нагороди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]