Свята Євдокія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свята Євдокія
Eudokia of Heliopolis.jpg
Свята Євдокія
Народилася 1 століття
Самарія, Західний берег річки Йордан
Померла 107
Баальбек, Baalbek-Hermel Governorated, Ліван
·обезголовлювання
У лику чудотворець
Медіафайли на Вікісховищі

Свята Євдокія († 120 або 160) — ранньо-християнська свята і мучениця зі Сирії, настоятелька монастиря, чудотворителька, зарублена мечем.

Свята Євдокія жила у місті Геліополі, що в Келесирії. Будучи дівчиною надзвичайної вроди, Євдокія жила розпусним життям. Якось Герман, настоятель чоловічого й жіночого монастирів, прибув до міста і заночував в одному домі. Вночі він довго молився і читав Святе Письмо про Божий суд і кару за гріхи. Голосне читання розбудило Євдокію, яка спала в сусідній кімнаті, і вона почала прислухатися до його слів.

Наступного дня вона покликала до себе Германа, після розмови з яким прийняла св. Хрещення, роздала свій маєток убогим і вступила до жіночого монастиря. Незабаром стала його настоятелькою. Бог прославив Євдокію великими чудами. Довідавшись про це, поганський управитель Геліополя Вінкентій наказав зарубати її мечем. Покаянного життя після св. Хрещення прожила Євдокія 56 років, а мученицький вінець прийняла 120 року.

Агіолог Сергій (Спаський) пояснює, що мова йде не про монастирі в сучасному розумінні цього слова, а про общини цнотливих християн, а Геліопольська єпархія могла бути знищена гонителями, і Констянтин Великий лише відродив її.

Вшанування[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]