Свята Індії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Масляні лампи — невід'ємна частина свята Дівалі

Індія — багатонаціональна й багатокультурна держава, тому тут відзначаються свята різних народів та релігій. Однією із форм елемента єднання є народне свято, яке є дуже важливим соціальним фактором в Індії. Воно дозволяє не тільки відчути себе в невимушеній, на відміну від буденних днів, атмосфері, коли людина може виплеснути все накопичені емоції, але і є потужним інструментом об'єднання каст, народів і віруючих. Адже, проходячи вулицями міст і охоплюючи всі верстви населення, свято стирає міжкастові кордони, міжконфесійні та міжнаціональні відмінності. Саме це робить свято одним з важливих соціальних явищ. Святкування дуже важливі й для етнологів. Зберігаючи в собі стародавні ритуали, народні танці, ігри та пісні, вони є важливим пунктом у пізнанні індійської культури.

Крім релігійних, в Індії є три офіційних національних свята: День незалежності Індії, День Республіки і Ґанді-Джаянті. Серед свят, котрі безпосередньо відображають яскравий культурно-релігійний колорит Індійської республіки, виділяються (в порядку популярності на національному рівні): індуїстські — Дівалі, Ганеша-чатуртхі, Холі, Угаді, Дуссехра (Дассера, Дурґа-Пуджа), Макара-Санкранті (Понгал), а також мусульманські — Ід-уль-Фітр, Ід-уль-Атха, Мухаррам і Рамадан. Слід враховувати, що на рівні штатів та окремих племінних груп є свої свята і фестивалі.

Індуїстські свята

[ред. | ред. код]

Індуїсти мають давню традицію святкування фестивалів впродовж усього року. Так, святкуються прихід весни, торжество добра над злом і багато інших подій. Ось найпоширеніші з них:

Свята індійських мусульман

[ред. | ред. код]

Найбільші урочистості індійських християн

[ред. | ред. код]

Зороастрійські свята

[ред. | ред. код]

Хоча зороастрійці складають менше 0,007 % індійського населення, але, ще за спостереженнями Махатми Ґанді, не дивлячись на мізерну чисельність, їх внесок в культурну мозаїку індійського суспільства важко переоцінити. Зороастрійські святкування, проте, носять внутрішньосімейний характер. Для обчислення часу урочистостей зороастрійцями Індії використовується Шахеншахі — імперська версія зороастрійського календаря, яка значно відрізняється від версії Кадімі («античної»), що використовується їхніми іранськими одновірцями. Наприклад, Новий рік святкується навесні зороастрійцями Ірану, але в Індії зороастрійці відзначають його в серпні. Сезонні фестивалі, іменовані «Гахамбари» взагалі типові для зороастризму, а найзнаменитіші події наводяться в списку:

Інші свята

[ред. | ред. код]

Неофіційні свята

[ред. | ред. код]

Крім вищеназваних релігійних свят, в останні 10-15 років набули поширення і європейсько-американські свята, навіяні феноменом глобалізації.

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]