Свята Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Свята Німеччини — Згідно з німецьким законодавством оголошення вихідних днів входить до компетенції федеральних земель. Винятком є День національної єдності, який припадає на 3 жовтня і встановлений державним договором. Всі інші дні встановлюються місцевим земельним урядом. Окрім Дня національної єдності в Німеччині є ще вісім свят, що відзначаються в усіх 16 землях. В доповнення до цих загальних свят, в одинадцяти землях встановлені додаткові свята.

Святкові дні[ред. | ред. код]

Святкові дні Німеччини, що встановлені та відзначаються з 3 жовтня 1990 (Об'єднання Німеччини).

Назва свята Дата BW

Flag of Baden-Württemberg.svg

BY

Flag of Bavaria (striped).svg

BE

Flag of Berlin.svg

BB

Flag of Brandenburg.svg

HB

Flag of Bremen.svg

HH

Flag of Hamburg.svg

HE

Flag of Hesse.svg

MV

Flag of Mecklenburg-Western Pomerania.svg

NI

Flag of Lower Saxony.svg

NW

Flag of North Rhine-Westphalia.svg

RP

Flag of Rhineland-Palatinate.svg

SL

Flag of Saarland.svg

SN

Flag of Saxony.svg

ST

Flag of Saxony-Anhalt.svg

SH

Flag of Schleswig-Holstein.svg

TH

Flag of Thuringia.svg

Новий рік 1 січня
Богоявлення 6 січня
Міжнародний жіночий день 8 березня
Великий четвер Великдень − 3 дні 1*
Велика п'ятниця Великдень − 2 дні
Великдень Великдень‚ 2 неділя Квітня
Поливаний понеділок Великдень + 1 день
Свято весни та праці 1 травня
Вознесіння Господнє Великдень + 39 днів
День Святої Трійці Великдень + 50 днів
Свято Тіла і Крові Христових Великдень + 60 днів 2* 3*
Кінець Тридцятилітньої війни 8 серпня 4*
Вознесіння Богоматері 15 серпня 5*
День німецької єдності 3 жовтня 6*
День Реформації 31 жовтня 1*
День усіх святих 1 листопада
День покаяння і молитви 7* Середа, напередодні 23 листопада 8*
1-й день Різдва 25 грудня
2-й день Різдва 26 грудня
Загальна кількість 12 13 9 10 9 9 10 10 9 11 11 12 11 11 9 10
Загальна кількість вихідних 19

1* Згідно з параграфом 4 абзацу 3 Баден-Вюртембергського Закону про свята[1] школярі звільнені від навчання у Великий четвер і в День реформації. Як правило, міністерство культури призначає канікули так, щоб ці свята входили в великодні та осінні канікули.

2* Свято Тіла і Крові Христових є офіційним вихідним тільки в ряді громад в районі проживання лужичан: Баутцен (тільки в районах Болбрітц і Сальценфорст), Кроствіц, Геда (тільки в район Прішвіц), Гросдубрау (тільки в здираючи), Гоєрсверда (тільки в Дёргенхаузене), Кенігсварта (крім Варти), Небельшюц, Нешвіц (тільки в Нешвіц і Сарич), Паншвіц-Кукау, Пушвіц, Рекельвіц, Радібор, Ральбіц-Розенталь і Віттіхенау. Вихідні поширюються на осіб, які працюють в даних комунах. Якщо вони живуть в зазначених комунах, а працюють в інших, то вихідний на них не поширюється. Підстави — § 1 абз. 1 Закону про свята Саксонії[2].

3* Свято Тіла і Крові Христових є офіційним вихідним тільки в Айхсфельді (86 громад) і в наступних громадах Унструт-Гайніх і Вартбурга: Анроде (тільки в Бікенріде і Целле), Бруннгартсгаузен (тільки в Фёльрітце і Стайнберг), Буттлар, Дюнвальд (тільки в Беберштедте і Хюпштедте), Гайза, Хайероде, Хільдебрандсхаузен, Катаріненберг, Ленгенфельд-унтерм-Штайн, Родеберг (тільки в Струте), Шляйден і Целла/Рен. Підстави § 2 абз. 2 і § 10 абз. 1 Закону про свята Тюрингії[3].

4* Аугсбургський фестиваль є державним святом тільки в межах міста Аугсбург (не поширюється, при цьому, на весь округ). Це єдине свято в світі, яке обмежене тільки межами міста, але незважаючи на це воно захищене законом країни (§ 1 абз. 2 Закону про свята Баварії[4]).

5* Вознесіння Богоматері відзначається в 1700 громадах з переважно католицьким населенням. Решта, 356 громад, не відзначають цей день як святковий. Згідно 1 статті 3 абзацу Баварського закону про свята[4] завдання Баварського земельного відомства за статистикою і обробці даних — встановлювати, в яких громадах Вознесіння Богоматері є святом. Поточний статус заснований на зборі даних 1987 року. У всіх без винятку громадах Баварії на Вознесіння Богоматері закриті школи.

6* У старих землях до 1990 року День німецької єдності відзначався щорічно 17 червня в пам'ять про події 1953 року[5]. З вступом чинності 29 вересня 1990 року договору про об'єднання Німеччини дата свята була перенесена на 3 жовтня.

7* День покаяння і молитви, який раніше був неробочим днем по всій країні, з 1995 є таким тільки в Саксонії. Його вартість покривають одні лише наймані працівники, які сплачують в порівнянні з іншими федеральними землями вищий відсоток страховки по догляду (Pflegeversicherung). Однак оскільки він і в інших федеральних землях вважається важливим святом протестантської церкви, він знаходиться під особливим захистом закону. Роботодавець не має права відмовляти найманому робітникові у відпустці за свій рахунок в цей день, не маючи на те вагомих причин.

8* Згідно зі статтею 4 абзацу 3 Баварського закону про свята[4] у всіх школах в День покаяння і молитви немає занять.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gesetz über die Sonntage und Feiertage [in Baden-Württemberg] (нім.). baden-wuerttemberg.de. Архів оригіналу за 22 липня 2018. Процитовано 22 липня 2018. 
  2. Gesetz über Sonn- und Feiertage im Freistaat Sachsen (нім.). datumsrechner.de. Архів оригіналу за 7 січня 2018. Процитовано 22 липня 2018. 
  3. Thüringer Staatsanzeiger (нім.). thueringen.de. Архів оригіналу за 22 липня 2018. Процитовано 22 липня 2018. 
  4. а б в [Bayerisches] Gesetz über den Schutz der Sonn- und Feiertage (нім.). juris.de. Архів оригіналу за 23 липня 2012. Процитовано 22 липня 2018. 
  5. Gesetz über den Tag der deutschen Einheit, BGBl. 1953 I, S. 778 (нім.). Архів оригіналу за 17 квітня 2016. Процитовано 22 липня 2018.