Свята Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Згідно з німецьким законодавством оголошення вихідних днів входить до компетенції федеральних земель. Винятком є День національної єдності, який припадає на 3 жовтня і встановлений державним договором. Всі інші дні встановлюються місцевим земельним урядом. Окрім Дня національної єдності в Німеччині є ще вісім свят, що відзначаються в усіх 16 землях. В доповнення до цих загальних свят, в одинадцяти землях встановлені додаткові свята.

Святкові дні[ред. | ред. код]

Святкові дні Німеччини, що встановлені та відзначаються з 3 жовтня 1990 (Об'єднання Німеччини).

Назва звята Дата BW

Flag of Baden-Württemberg.svg

BY

Flag of Bavaria (striped).svg

BE

Flag of Berlin.svg

BB

Flag of Brandenburg.svg

HB

Flag of Bremen.svg

HH

Flag of Hamburg.svg

HE

Flag of Hesse.svg

MV

Flag of Mecklenburg-Western Pomerania.svg

NI

Flag of Lower Saxony.svg

NW

Flag of North Rhine-Westphalia.svg

RP

Flag of Rhineland-Palatinate.svg

SL

Flag of Saarland.svg

SN

Flag of Saxony.svg

ST

Flag of Saxony-Anhalt.svg

SH

Flag of Schleswig-Holstein.svg

TH

Flag of Thuringia.svg

Новий рік 1 січня
Богоявлення 6 січня
Великий четвер Великдень − 3 дні 1*
Велика п'ятниця Великдень − 2 дні
Великдень Великдень
Поливаний понеділок Великдень + 1 день
Свято весни та праці 1 травня
Вознесіння Господнє Великдень + 39 днів
День Святої Трійці Великдень + 50 днів
Свято Тіла і Крові Христових Великдень + 60 днів 2* 3*
Кінець Тридцятилітньої війни 8 серпня 4*
Вознесіння Богоматері 15 серпня 5*
День німецької єдності 3 жовтня 6*
День Реформації 31 жовтня 1*
День усіх святих 1 листопада
День покаяння і молитви 7* Середа, напередодні 23 листопада 8*
1-й день Різдва 25 грудня
2-й день Різдва 26 грудня
Загальна кількість 12 13 9 10 9 9 10 10 9 11 11 12 11 11 9 10
Загальна кількість вихідних 19

1* Згідно з параграфом 4 абзацу 3 Баден-Вюртембергського Закону про свята[1] школярі звільнені від навчання у Великий четвер і в День реформації. Як правило, міністерство культури призначає канікули так, щоб ці свята входили в великодні та осінні канікули.

2* Свято Тіла і Крові Христових є офіційним вихідним тільки в ряді громад в районі проживання лужичан: Баутцен (тільки в районах Болбрітц і Сальценфорст), Кроствіц, Геда (тільки в район Прішвіц), Гросдубрау (тільки в здираючи), Гоєрсверда (тільки в Дёргенхаузене), Кенігсварта (крім Варти), Небельшюц, Нешвіц (тільки в Нешвіц і Сарич), Паншвіц-Кукау, Пушвіц, Рекельвіц, Радібор, Ральбіц-Розенталь і Віттіхенау. Вихідні поширюються на осіб, які працюють в даних комунах. Якщо вони живуть в зазначених комунах, а працюють в інших, то вихідний на них не поширюється. Підстави — § 1 абз. 1 Закону про свята Саксонії[2].

3* Свято Тіла і Крові Христових є офіційним вихідним тільки в Айхсфельді (86 громад) і в наступних громадах Унструт-Гайніх і Вартбурга: Анроде (тільки в Бікенріде і Целле), Бруннгартсгаузен (тільки в Фёльрітце і Стайнберг), Буттлар, Дюнвальд (тільки в Беберштедте і Хюпштедте), Гайза, Хайероде, Хільдебрандсхаузен, Катаріненберг, Ленгенфельд-унтерм-Штайн, Родеберг (тільки в Струте), Шляйден і Целла/Рен. Підстави § 2 абз. 2 і § 10 абз. 1 Закону про свята Тюрингії[3].

4* Аугсбургський фестиваль є державним святом тільки в межах міста Аугсбург (не поширюється, при цьому, на весь округ). Це єдине свято в світі, яке обмежене тільки межами міста, але незважаючи на це воно захищене законом країни (§ 1 абз. 2 Закону про свята Баварії[4]).

5* Вознесіння Богоматері відзначається в 1700 громадах з переважно католицьким населенням. Решта, 356 громад, не відзначають цей день як святковий. Згідно 1 статті 3 абзацу Баварського закону про свята[4] завдання Баварського земельного відомства за статистикою і обробці даних — встановлювати, в яких громадах Вознесіння Богоматері є святом. Поточний статус заснований на зборі даних 1987 року. У всіх без винятку громадах Баварії на Вознесіння Богоматері закриті школи.

6* У старих землях до 1990 року День німецької єдності відзначався щорічно 17 червня в пам'ять про події 1953 року[5]. З вступом чинності 29 вересня 1990 року договору про об'єднання Німеччини дата свята була перенесена на 3 жовтня.

7* День покаяння і молитви, який раніше був неробочим днем по всій країні, з 1995 є таким тільки в Саксонії. Його вартість покривають одні лише наймані працівники, які сплачують в порівнянні з іншими федеральними землями вищий відсоток страховки по догляду (Pflegeversicherung). Однак оскільки він і в інших федеральних землях вважається важливим святом протестантської церкви, він знаходиться під особливим захистом закону. Роботодавець не має права відмовляти найманому робітникові у відпустці за свій рахунок в цей день, не маючи на те вагомих причин.

8* Згідно зі статтею 4 абзацу 3 Баварського закону про свята[4] у всіх школах в День покаяння і молитви немає занять.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gesetz über die Sonntage und Feiertage [in Baden-Württemberg] (нім.). baden-wuerttemberg.de. Процитовано 22 July 2018. 
  2. Gesetz über Sonn- und Feiertage im Freistaat Sachsen (нім.). datumsrechner.de. Процитовано 22 July 2018. 
  3. Thüringer Staatsanzeiger (нім.). thueringen.de. Процитовано 22 July 2018. 
  4. а б в [Bayerisches] Gesetz über den Schutz der Sonn- und Feiertage (нім.). juris.de. Процитовано 22 July 2018. 
  5. Gesetz über den Tag der deutschen Einheit, BGBl. 1953 I, S. 778 (нім.). Процитовано 22 July 2018.