Свята Роза з Ліми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Св. Роза з Ліми

Свята Роза з Ліми (справжнє ім'я Izabela de Flores del Oliva) (нар. 20 квітня 1586 р. в Лімі – пом. 24 серпня 1617 р. там ж) – перша католицька свята, що походить з Америки, домініканська черниця.

Біографія[ред.ред. код]

Її батьками були Ґаспер Флорес і Марія Оліва. При хрещенні їй нарекли Ізабелою, однак зважаючи на її делікатність, її кликали Розою. Це ім'я вона і отримала при миропомазанні. Відзначалася глибокою вірою і побожністю. Ще дитиною склала шлюб чистоти. Її пробували видати заміж. Проте вона цьому противилася. Через те, що родина була незаможньою, раніше почала працювати: займалася вирощуванням квітів, шиттям та вишиванням. У віці 20 років стала черницею-домініканкою. Замешкала тоді у літньому будинку в саду своїх батьків.

За свій ідеал вважала Святу Катерину Сієнську. Проводила час у постах та молитві. Жила надзвичайно скромно, допомагала вбогим і хворим. Померла 24 серпня 1617 р., у день який передбачила.

Багато чудес здійснилось після її смерті. Вона була оголошена блаженною папою Климентом IX, в 1667, і канонізована в 1671 Климентом X. Роза стала першою із жителів Американського континенту, які так вшановані. Святу Розу зображають із вінком троянд на голові.

Патронат[ред.ред. код]

Є покровителкою Південної Америки, Філіппін, Антильських островів, садівників.

День пам'яті[ред.ред. код]

23 серпня

Атрибути[ред.ред. код]

Корона з тернини, хрест, троянда, вінок з троянд.

Реліквії та санктуаріум[ред.ред. код]

З огляду на славу її святості, домінікани поховали її спочатку всередині монастиря. а два роки пізніше у своїй церкві в Лімі в каплиці святої Катерини Сієнської.

Джерела та посилання[ред.ред. код]

Бібліографія[ред.ред. код]


Святий Це незавершена стаття про святого.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Хрест Це незавершена стаття про християнство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.