Свята Філомена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свята Філомена
Cathédrale Notre-Dame-de-l'Assomption de Montauban - Couronnement de sainte Philomène - Jules Jolivet PM82000423.jpg
Народилася 10 січня 291 або 291
Керкіра, Керкіра, Іонічні острови, Греція
Померла 10 серпня 304
Рим, Стародавній Рим
·обезголовлювання
У лику святий і католицький святийd
Медіафайли на Вікісховищі

Свята Філомена (Філомена дослівно означає Дитина світла; 10 січня 291, Керкіра — 10 серпня 304, Рим) — ранньо-християнська свята, грецька принцеса та діва-мучениця, що постраждала в Римі в часи переслідування християн Діоклетіаном. Канонізована 30 січня 1837 року.

Свята Філомена, покровителька Живої Вервиці, залишається однією з найбільших чудотвориць Христової Церкви нашого часу. Її популярність поміж християнами зумовлена численними чудами, які стаються за її посередництвом — раптовими та легко отримуваними. Через них св. Філомена дає зрозуміти, що вона в особливий спосіб співпереживає з нашими нуждами й готова допомогти тим, які важко хворіють, переживають різного роду життєві труднощі, негаразди в особистому житті, або ж наділені великими випробуваннями. Знову і знову чуємо про нові, отримані через св. Філомену духовні ласки, матеріальний добробут, зцілення від різноманітних, часто невиліковних недуг, успіхи в праці, навернення (особливо серед людей, які носять на собі її пояс або медальйон, як вияв довіри до неї і віддання себе під її опіку). Усе це — ласки, яких св. Філомена випрошує в Бога для тих, хто звертається до неї в молитві за допомогою. Молитви св. Філомени мають велику силу, так що через її заступництво можемо випросити незбагненних милостей і щедрот. Недаремно Папа Пій XII сказав: «Святій Філомені ще ні в чому не відмовлено».місто неправільно написано.(назва. Муннняно.) Мунняно дел Карденале.)сьогодні свято.Я находжусь в цьому місті бачила церкву і мощі святоі Філомени.

Знайдення мощей святої Філомени[ред. | ред. код]

В цілому світі християни люблять і шанують св. Філомену, діву-мученицю. Її молитви до всемогутнього Бога такі сильні та милі, що можна прохати і отримати через неї безліч ласк для себе.

24 травня 1802 року, в катакомбах св. Присцили в підземеллі Риму під час розкопок знайшли мощі св. Філомени. Ці мощі тут покоїлись у забутті понад 1500 років. Окрім мощів, на місці поховання, знайдені знаряддя її мучеництва та прославлення — якір, стріла, пальмова гілка, бич, далі ще 2 стріли і лілея. Якір — це знаряддя, яким її намагалися утопити; стріла — якою у неї стріляли; пальмова гілка — доказ її стійкості; дві стріли — це було повторне намагання її вбити; лілея — символ чистоти та невинності. Була ще амфора з засохлою кров‘ю мучениці, це була глиняна посудинка, куди зібрали кров мучениці після її страти.

Перші чуда по знайденні мощей[ред. | ред. код]

Перше чудо якраз Бог показав через кров мучениці. Коли дослідники й археологи зіскоблили засохлу кров зі стін амфори і помістили у кришталеву посудину, ця темно-коричнева маса раптом засяяла всіма барвами райдуги. Її мощі були поміщені у скляний саркофаг і були перевезені з Риму у маленьке місто Мугнано, поблизу Неаполя. Доправляв мощі побожний священик Франциск Луція, і вже під час перевезення мощів творилися надзвичайні дива. Всю дорогу їх супутником була пречудна хмаринка, яка цілий день давала їм тінь а в ночі освітлювала дорогу. Після перевезення мощів до Мугнано, скляний саркофаг розмістили на один з престолів місцевої церкви, а через декілька днів відбулося велике чудо — тлінні останки св. Філомени перевтілилися на тіло, ангельської краси, яке нагадувало сплячу красуню. Багато людей були оздоровлені завдяки мучениці Філомені. Недоторкане тіло святої Філомени лежить у церкві міста Мугнано по сьогоднішній день. Багато тисяч людей здійснювали паломництво у Мугнано до її мощів. На її честь вже почали будувати храми і вівтарі. Проблема була тільки в тому, що ніхто нічого не знав про її життя на той час. Багато молитов від вірників линули до небес, з палким проханням до Всемогутнього Бога, оголосити її земне життя. Бог вислухав ці молитви і оголосив її життя у небесній візії трьом, різним людям (реміснику, священику і монахині). Неймовірність полягала у тому, що ці люди ніколи не знали один про одного і жили в різних частинах світу, а їхні свідчення про життя св. Філомени ідентично збігалися.

Життя св. Філомени[ред. | ред. код]

Батьки св. Філомени були надзвичайно заможними людьми. Її батько був правителем одного і грецьких міст-держави (поліс) у східній частині Римської імперії в кінці III ст., за часів правління Цісаця Діоклетіана (останній і найжорстокіший переслідувач християн). Батьки Філомени були хорошими людьми, хоч на той час вони ще були поганами. Вони не мали дітей. Під впливом їх сімейного лікаря Публіціуса вони приймають християнство — заборонена на той час релігія. Завдяки їх щирим молитвам Бог дав їм доньку, яку назвали Філоменою (Дитиною світла). Виховання дитини проходило у глибокій побожності і покірливості. Перший раз вона сповідалася і причастилася вже в 5 років. В 11 років Філомена присвятила себе Ісусу присягою чистоти до смерті.

Коли їй виповнилося 12 років, її батько вибрався в дорогу до Риму, щоб заспокоїти Цісаря Діоклетіана, котрий грозив його місту війною. До Риму він поїхав взявши свою сім‘ю. На прийомі у цісаря, імператор Діоклетіан звернув увагу на 12-річну Філомену і захотів негайно одружитися з нею. Батьки Філомени зраділи, зрозумівши, що так легко зможуть запевнити мир для свого грецького міста-держави і вимагали щоб Філомена погодилася на шлюб з Цісарем Діоклетіаном. Вона відмовила імператору, тому що пам'ятала про свій довічний обіт чистоти, який вона дала Ісусу Христу. Цісар всілякими способами намагався прихилити її до свого бажання, але все було марно. Цісар розлютився і почав погрожувати Філомені, але вона відповіла, що не боїться. З не опанованою люттю, Цісар наказав скувати дівчинку важкими кайданами і кинути у темницю. На 37 день у темниці, Філомені з'явилася Пречиста Діва Марія і розповіла їй про ті муки, які чекають на Філомену за її любов до Ісуса Христа. Пресвята Богородиця пообіцяла прислати Філомені Архангела Гавриїла, який підтримає маленьку дівчинку, коли її будуть катувати.

Мученицька смерть та канонізація[ред. | ред. код]

На 40-ий день, маленьку дівчинку, за прямим наказом Цісаря, жорстоко бичували (били нагайками) так, що на ній не залишилося живого місця. Потім її кинули у темницю, померти. Але Пречиста Діва Марія послала Філомені двох ангелів, які омили її рани небесним бальзамом і всі рани одразу загоїлися, а її сили повернулися. Здивований Цісар знову намагався примусити маленьку дівчинку одружитися з ним. Після того, як вона йому знову відмовила, Цісар наказав прив'язати до її шиї якір і кинути в ріку Тібр. Але знову ангели врятували її розірвавши шнур і винесли її на берег річки на очах у численного натовпу. Потім, розлючений Цісар наказав прив'язати 12-ти річну Філомену до коней і волокти вулицями Риму. А після тортур, він наказав лучникам розстріляти дівчинку стрілами. В неї випустили дюжину стріл, але навіть тоді коли вона ще не померла, кинули знову в темницю, помирати. Бог навіяв на неї сон, стріли самі випали з її тіла, а коли вона прокинулася, то на тілі не було жодної ознаки тортур. Наступного дня, несамовитий Цісар, знову наказав стріляти в дівчинку, але стріли не хотіли вилітати з луків. Цісар несамовито кричав, що це зла відьма і в люті і злобі наказав накалити стріли до червона і знову стріляти, але Бог знову зробив чудо для своєї любої дитини і стріли повернулися назад і вбили декілька лучників. Великий натовп людей, що був присутній на страті вже почав сміятися з Цісаря Діоклетіана. Побачивши це, Цісар наказав негайно відтяти Філомені голову мечем. На місце страти дівчинка йшла гордо і щасливо, ніби на своє весілля. Після смерті, Римські християни забрали тіло маленької мучениці та поховали її разом з знаряддями тортур в катакомбах під Римом. Мучениця Філомена померла в п'ятницю, о третій годині — так само, як помер Ісус Христос на Голгофі.

30 січня 1837 року, Папа Григорій XVI, після тривалих досліджень різних чудес, канонізував мученицю Філомену в ряд Святих. Апостольський престол проголосив її покровителькою дітей та Живої Вервиці.

Масло Святої Філомени[ред. | ред. код]

Масло Святої Філомени використовують для сили, здоров'я і бадьорості Духа. Воно служить також, як матерія для святого єлеопомазання. Часто масло, що горіло у лампадах Церкви Святої Філомени повертає зір сліпим, слух глухим, мовлення німим і життя відмершим частинам тіла.

Масло Святої Філомени освячують щороку на свято її заступництва, у другу неділю січня. Тільки священник, який пройшов спеціальний курс для освячення цієї олії у церкві у Мугнано (Італія, Неаполь), може освятити це масло. Після освячення масло повинно побути біля мощів Святої Філомени у церкві 15 днів. Свята Філомена підживлює його святим подихом живої віри. Це, особливо освячене масло розсилається у всі частини світу і служить як ліки проти багатьох недугів. Кожен може освятити себе цим святим маслом звертаючись до Святої Філомени, кожен може помазати рану. Навіть маленька кількість масла св. Філомени, спроможна творити великі чудеса оздоровлення.

Пояс Святої Філомени[ред. | ред. код]

Папа Лев XIII випробував пояс Святої Філомени і дав особисті привілеї усім, хто носить його. Ритуал освячення пояса св. Філомени ми зустрічаємо у Західній Церкві. Пояс Святої Філомени дуже швидко широко розповсюдився серед вірних. Він використовується як захист проти хвороб і проти усякого зла.

Шнурок святої Філомени є освячений святою водою та спеціальними молитвами. Вважається, що особа, яка носить цей шнурок, є під опікою св. Філомени.

Книги про Святу Філомену[ред. | ред. код]

Історія розвитку і поширення набожності до святої Філомени розпочинається описом її життя та мученицької смерті. Про все це розповідається у книзі під назвою «Діяння святої Філомени», що була схвалена Апостольською столицею 21 грудня 1883 року.

Українською мовою видана книжка «Чуда і ласки святої Філомени» Детальніше про книгу[недоступне посилання з липень 2019]

Посилання[ред. | ред. код]

Свята Філомена