Святий Генріх Упсальський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святий Генріх охрещує фіннівв джерелі Купіттаа. Собор в м. Турку.
Мучеництво Святого Генріха

Святий Генріх Упсальский (? — † бл. 1150, Койліо, Фінляндія) — єпископ упсальський, мученик, один із діячів християнізації Фінляндії. Зачислений Католицькою церквою до лику святих.

Історично достовірна інформація про життя Генріха не зберіглася, його життя описане лише в пізніших середньовічних життях (найпізніші з них належать до кінця XIII століття). Згідно з ними, він був родом з Англії, прибув до Швеції разом із майбутнім папою Адріаном IV. В Швеції він був возведений в сан єпископа і одержав упсальську кафедру. В 50-роки XII століття він узяв участь у шведському хрестовому поході, організованому для християнізації Фінляндії шведським королем Еріком IX.

За тими ж джерелами після відбуттяя короля і шведської армії Генріх Упсальський залишився в Фінляндії, будуючи церкви, а також хрестячи і навчаючи нарід. Близько 1150 року (традиційна дата 20 січня 1150 року) він був вбитий поганами.

Культ Генріха Упсальського швидко розповсюдився в Швеції. В кінці XIII століття він вже згадується в церковних документах як святий. В XIV—XV століттях шанування Генріха було вже скрізь поширено у багатьох країнах Північної Європи.

Католицька церква шанує пам'ять святого Генріха Упсальського 19 січня. Святий Генріх — найшанованіший святий Католицької церкви Фінляндії, вважається покровителем країни. Також пам'ять Генріха відзначається 19 січня в деяких протестантських церквах.

Джерело[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.