Святий Рох

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святий Рох — захисник від пошестей, чуми, хвороб і небезпек.
Могила святого Роха в Венеції

Святий Рох (лат. Rochus, італ. Rocco, фр. Roch, ісп. Roque; 1295, Франція — 16 серпня 1327) — середньовічний французький святий, високо шанований в католицькій церкві, вважався одним з покровителів Львова. Святий Рох відомий теж, як захисник від пошестей і чуми.

Святий Рох народився у Франції в 1295 році і теж відзначався надзвичайною цнотою. Поститись він почав ще немовлям, відмовляючись від материнського молока щосереди та щоп'ятниці. У 5 років провідував хворих, подавав милостиню. У 12 років втратив батьків і став господарем великого маєтку. Пригадав слова Господа «продай, що маєш, і роздай убогим», все продав і в одязі пустельника пішов до Рима. Дорогою потрапив у місто, де була чума, зайшов до шпиталю і оздоровив усіх дотиком руки. У Римі вилікував кардинала Британікуса, написавши йому на чолі знак хреста, який залишився в нього назавжди.

Святий Рох — опікун Львова[ред.ред. код]

На площі Ринок знаходиться львівська Ратуша. У будинку Ратуші з давніх-давен зосереджувалась міська влада. Ратуша — символ міста, тому на новій вежі, збудованій у 1619 році, було вміщено образ святого Роха — опікуна Львова від пошесних хвороб.