Прихисток янгола

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Angel Sanctuary
天使 禁 猟 区
(Святилище ангела)
Жанр Фентезі, романтика, драма, психологія
Манґа
Angel Sanctuary
Автор Момосе Такеакі
Видавець Японія Японія: Hakusensha
Інші видавці Viz Media
Публікується в Hana to Yume
Період випуску липень 1994листопад 2000
Кількість томів 20
OVA
Angel Sanctuary
Режисер Кійоко Саяма
Студія Bandai Visual
Період показу 25 травня 200025 серпня 2000
Тривалість 30 хв.
Кількість серій 3

Angel Sanctuary (яп. 天使禁猟区, укр. Святи́лище а́нгела) — фентезійна сьодзьо манга автора й ілюстратора Каорі Юкі. Спочатку публікувалася по частинах в журналі Hana до Yume з липня 1994 р. по лютий 2000-го, глави зібрані і опубліковані в двадцяти томах видавництвом Hakusensha у лютому 1995—2001 рр.

Сюжет манги зосереджений на ангелі Алексіель, який постав проти Небес, реінкарнувався в юнака Сецуна Мудо, оголошеного пізніше «Месією», і його боротьбі з грішними небесними ангелами. Після смерті своєї сестри хлопець проходить через пекло і небеса, щоб возз'єднатися з нею.

Angel Sanctuary ліцензоване студією Viz Media для англомовного релізу в Північній Америці. Viz публікувало мангу з березня 2004 р. по червень 2007-го. Манга адаптована в три OVA-епізоди аніме-студіями Bandai Visual і Hal Film Maker, вони були призначені для введення сюжету відносно манги, а не як самостійне аніме.

Як манга, так і аніме не рекомендовані до перегляду неповнолітнім. Однією із сюжетних ліній аніме є любов і сексуальні відносини рідного брата і сестри. Хоча постільна сцена не була показана цілком, прелюдія до інцесту стала найзнаменитішою і характерною сценою цього аніме, що викликала широкий резонанс серед глядачів.

Сюжет[ред.ред. код]

У цьому серіалі Ассія (Земля) і верхні рівні пекла (Геєнна) є дзеркальним відображенням один одного. Як людство забруднило і знищило Землю, так і землі Пекла також почали слабшати. Скориставшись зникненням свого творця і ослабленням його ворогів, ангели небесні розпочали війну з расою Зла (група демонів, які відвернулися від Диявола, Люцифера і Бога, вони живуть в геєні і поклоняються «Святим богам-драконам»), знищуючи більшість із них. При цьому ангели воюють жорстоко і несправедливо. Вони здійснюють мерзенні злочини та вбивства під ім'ями Бога і праведності. Це глибоко неприємно органічному ангелу Алексіель. Вона відчуває, що зло чистіше в своїх діях, тому що воно не використовує примхи, щоб покрити свої злочини. Вона приєднується до сторони Зла і оголошує офіційний бунт проти Бога.

Війна приходить до кульмінації і кінця, коли Алексіель бореться проти свого брата Розіеля. Раніше останній дізнався, що він зникає, і його розум буде повільно гнити. Він підійшов тоді до сестри, щоб запитати її, чи вб'є вона його, поки він сходить з розуму, на що дівчина-воїн погоджується. Проте стається так, що Розіеля запечатали всередині Ассіі, а Алексіель зловив Ангел Страшного Суду Уріель.

Через свої злочини Алексіель засуджена на найсуворіше покарання: її душа і тіло розділені. Тіло заморожено в ангельскькому кристалі і замкнено в глибинах, душа засуджена до втілення зі смертною людиною. Через це Алексіель постійно відчуває людські емоції, біль і, таким чином, страждає. Її душа постійно перероджується в людських тілах, які завжди вмирають молодою насильницькою смертю, знову і знову, як ізгой суспільства. У сюжетній лінії вона інкарнується у хлопця на ім'я Сецуна Мудо. Він — проблематичний школяр-злочинець, який закоханий у свою сестру (що, таким чином, посилює ефект емоційної болі для Алексіель). Бог мертвий, кінець світу вже близький, тільки падший ангел Алексіель зі своєю неймовірною силою і підліток Сецуна, який повинен врятувати людство згідно з пророцтвом з Чорної книги одкровення, можуть захистити від Апокаліпсису. Ангели і демони стікаються в місто до пробудження Алексіель, щоб розпочати битву. І на цьому фоні тісно переплітаються мораль, людські вчинки, дружба і кохання.

Медіа[ред.ред. код]

Манга[ред.ред. код]

Глави Angel Sanctuary з'являлися двічі на місяць як серії в манга-журналі Hana Yume з 20 липня 1994 р. по 5 листопада 2000. Видавництво Hakusensha зібрало опубліковані сто двадцять глав в двадцяти пов'язаних між собою томах з лютого 1995 р. по лютий 2001-го. Hakusensha пізніше перевидало Angel Sanctuary в десяти томах — з 14 червня 2002 по 13 червня 2003.

Angel Sanctuary ліцензоване Viz Media для англомовного релізу в Північній Америці, серія опублікована з березня 2004-го по 12 червня 2007. Angel Sanctuary переведена різними мовами, в т.ч. китайська, німецька, італійська, польська, угорська, французька, російська та іспанська.

OVA[ред.ред. код]

Трьохсерійна OVA спродюсована студіями Bandai Visual і Hal Film Maker. Bandai Visual випустило три серії з 25 травня 2000-го по 25 серпня 2000.

Критика[ред.ред. код]

Критик bobbi у своїй рецензії відмічає, що даний фільм містить всі барви і відтінки всіх людських почуттів, які тільки бувають. Після перегляду… не залишиться сумнівів, щоб подивитися продовження цього шедевра … Особисто мене переповнювали почуття коли я подивився цю «історію людини»[1]. Коментар от cristall : «Одне з найбільш зворушливих і драматичних аніме останнього десятиліття, яке запало в душу, напевно, всім, що подивилися його. Любов … Заборонене кохання … Що бере за душу своєю трагічністю, приреченістю і хиткою надією на краще …»[2]. Рецензент іншого сайту Чужачка, коментуючи тему інцесту, зауважує: «Вони брат і сестра, і їхнє почуття — злочин перед Богом і людьми. І що з того? Невже хтось стане щасливішим, якщо ці двоє будуть нещасні? Невже суворе дотримання моралі коштує дорожче простого щастя? Незважаючи на такий скандальний сюжет, посил у фільмі дуже старий і оптимістичний: поки ми живі, все в наших руках. Поки ми живі, можливо все. Ні рай, ні пекло не зупинять Любов. А деяких, особливо упертих, не зупинить навіть смерть»[3]. Користувач Нобута підтримав попереднього рецензента, зробивши наголос на наступному: «Якщо вже говорити про тему інцесту, то мені дуже сподобалося, як творці розкрили це питання. Дуже точний і правильний із психологічної точки зору підхід. Я взагалі-то не противник «нетрадиційних» відносин між людьми, просто мені не подобається, коли це опошляють. А в Angel Sanctuary такого не спостерігається. Всі емоції людської душі передані чудово. Коли герої плачуть — хочеться плакати»[3].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


аніме і манґа Це незавершена стаття про аніме та манґу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.