Свіблово (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 55°51′19″ пн. ш. 37°39′10″ сх. д. / 55.85528° пн. ш. 37.65278° сх. д. / 55.85528; 37.65278

Свіблово
Sviblovo.jpg
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Кількість 1
Тип Острівна
Форма Пряма
Дата відкриття 29 вересня 1978
Архітектор(и) Р. И. Погребной (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Б. В. Веклич (рос.)
Будівельник(и) БМУ-5 Мосметробуду
Пересадка на А: 61, 176, 185, 195, 380, 628
Виходи до Снігова, Амундсена, проїзд Русанова
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 088, Св
Калузько-Ризька лінія
оборотні тупики
Медведково
Бабушкінська
ТЧ-10 «Свіблово»
Свіблово
Ботанічний сад
ВДНХ
Олексіївська
Проспект Миру
СЗГ до КЛ
Сухаревська
   
   
СЗГ до ЗЛ, КЛ, СТЛ, КалЛ
   
Жовтнева
Шаболовська
Ленінський проспект
Академічна
Профсоюзна
Нові Черемушки
ТЧ-5 «Калузьке»
Калузька
Калузька
Беляєво
Коньково
Теплий Стан
Ясенєво
Новоясенєвська

«Свіблово» — станція Калузько-Ризької лінії Московського метрополітену. Розташована між станціями «Ботанічний сад» і «Бабушкінська».

Відкрита 29 вересня 1978 у складі черги «ВДНХ»-«Медведково».

Технічна характеристика[ред. | ред. код]

Конструкція станції — колонна мілкого закладення (глибина закладення — 8 м). Станція споруджена зі збірних конструкцій. Крок колон — 6,5 метрів.

Вестибюлі[ред. | ред. код]

Наземні вестибюлі відсутні, вхід на станцію здійснюється через підземні переходи, що мають виходи на Снігову вулицю, вулицю Амундсена і проїзд Русанова. Два підземних вестибюлі з'єднані зі станцією сходами.

Оздоблення[ред. | ред. код]

Стіни оздоблені білим з сірими прожилками мармуром «Коєлга», підлога викладена чорним і сірим гранітом . Стеля підтримується двома рядами по 26 колон зі світлого мармуру; останні прикрашені декоративними вертикальними вставками з золотистого анодованого алюмінію. З боку північного виходу розташоване смальтових панно «Сказання про Ігорів похід», а з боку південного — «Дівчата в народному одязі». Обидва панно розміщені над сходами.

У верхній частині колійних стін знаходиться фриз з 48 мозаїчними зображеннями (по 24 на кожній із стін), присвячених містам Росії. Половина мозаїк є гербами, інша — квадратні панно (автор — Ю. М. Корольов). Герби і панно чергуються один з одним. Кожна з мозаїк підписана литими буквами, стилізованими під старослов'янську в'язь.

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Схема колійного розвитку станції Свіблово

Станція з колійним розвитком — 7 стрілочних переводів, пошерсний і протишерсний з'їзди, 2 одноколійні СЗГ з електродепо ТЧ-10 «Свіблово» і 1 запобіжний тупик.

У 1960—1970-х роках існував план створення вилкового руху від станції «Свіблово» до станцій «Бабушкінська» і «Лосіноострівська». Проте цей задум у життя не втілили, оскільки станція «Лосіноострівська» могла виявитися проблемним вузлом метрополітену: багато пасажирів Ярославського напрямку Московської залізниці через меншу вартість проїзду пересідали б з електричок на метро і назад саме там. Крім того, в кінці 1980-х, коли Серпуховсько-Тимірязівська лінія ще не була продовжена на північ міста, станція «Медведково» була однією з найзавантаженіших станцій Московського метрополітену. Вилковий рух призвів би до хаосу на обох станціях (Медведково і Свіблово). На середину 2010-х збереглися побудовані камери з'їздів під передбачуваним відгалуженням у бік залізничної станції «Лосінострівська» (без рейкового полотна), що закінчується глухою стіною.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Попередня станція Лінія Наступна станція
Бабушкінська   Калузько-Ризька лінія   Ботанічний сад