Світловий меч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Блакитний світловий меч

Світловий меч (англ. Lightsaber) — фантастична зброя, що зустрічається в науково-фантастичних фільмах і розповідях. Являє собою високотехнологічний пристрій, що генерує потужний енергетичний клинок, замкнутий в периферичну дугу. Найбільш відомий за фантастичною сагою «Зоряні війни».

Створений як для «елегантного бою», так і для церемоній, світловий меч був особливою зброєю, сам образ якого був нерозривно пов'язаний зі світом джедаїв.

Клинок, лезо якого складається з чистої енергії, що випускається з рукояті, найчастіше створеної власником зброї виходячи з власних потреб, вимог і стилю. Через унікальний баланс меча — вся його вага зосереджена в рукоятці — вкрай складно управлятися з ним без особливої ​​підготовки. У руках майстрів, які володіють Силою, таких як джедаї або їх темні побратими ситхи, світловий меч вселяв величезну повагу, навіть страх. Уміння володіти світловим мечем означало наявність неймовірного навику і зосередженості, так само як майстерню спритність і гармонію з Силою.

За тисячоліття використання світловий меч став невід'ємним атрибутом джедаїв та їхнього прагнення підтримувати мир і правосуддя у всій галактиці. Таке уявлення збереглося попри численні ранні конфлікти з ситами і темними джедаями, які також володіли цією зброєю.

Джерела[ред.ред. код]