Севенн (національний парк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Національний парк Севéнн (фр. Parc national des Cevennes) — національний парк у Франції, займає площу у 913 км².

Парк створено 1970 року, він знаходиться в гірській місцевості на півдні Франції. Гірська система входить до складу Центрального масиву, а також є однією з найдавніших у Європі. Місцеві гори відрізняються вивітрюваністю, а також великою кількістю реліктових видів живих організмів. В цій місцевості, як вважається, раніше всього і з'явилася стародавня людина. Місцева флора і фауна характеризуються великою кількістю видового складу та його рідкістю. Саме це і послужило створенню у цьому місці національного парку. 1985 року парк отримав статус біосферного заповідника ЮНЕСКО.

Природоохоронна територія займає чи не весь регіону Лозер, також до неї входить і частина регіону Гар. У територіальному плані парк складається з двох частин: центральної заповідної зони, де обмежена будь-яка господарська діяльність, а також периферійної зони, де розташовано багато колоритних сіл, що мають значні історико-культурні цінності. Відвідування цієї зони доступне всім охочим.

Рослинний світ[ред.ред. код]

У межах парку зафіксовано приблизно 2250 видів вищих судинних рослин, але це цілком нормальна ситуація, якщо врахувати, що місцева флора складається з представників різних природних зон. Це стало можливо завдяки тому, що територія парку Севен знаходиться в трьох кліматичних зонах: з океанічним, континентальним і з середземноморським кліматом. Іншими особливостями даної території є значна різноманітність ґрунтів, а також значний діапазон висот (від 378 до 1702 м над рівнем моря). Всі перераховані вище фактори і дали підстави для появи і поширення тут такого великого числа рослин.

Значну територію в парку займають альпійські луки Мон-Лозер, що з висотою змінюються торфовищами, а потім ідуть і мляві гірські пустки. Із заходу гірський масив переходить у луки й степи, на південній стороні зовсім інші ландшафти: тут домінують скелі і долини з багатою субтропічною флорою. Також велике поширення в парку, в тому числі і на південній його стороні, отримали букові, дубові і каштанові ліси. За підрахунками, загальна площа лісових масивів в парку близько 58 047 га.

Особливій охороні на території національного парку Севен підлягають 81 вид рослин,що ростуть там, у тому числі і 33 види рідкісних рослин із загальнофранцузького списку. Цей факт є дуже великим досягненням, притому, що дуже багато схилів гірського масиву використовуються для випасу худоби.

Тваринний світ[ред.ред. код]

Тваринний світ національного парку Севен також досить представницький, його населяють як мінімум 2420 видів тварин, примітно, що у складі фауни парку знаходиться близько 45% всієї хребетної фауни країни. Якщо більш детально, то на гірському масиві Севен відзначені на постійне проживання 824 види комах, 89 видів ссавців, 208 видів птахів, 24 види риб та ін. Саме в Севен можна зустріти тварин, які вже більше ніде у Франції та й у всій Західній Європі не зустрічаються. Особливо тут цінуються такі представники тваринного світу: муфлон, бобер і видра, лангусти, скопи та багато інших.

Туризм[ред.ред. код]

Розвинений в парку і відділ туризму. В цілому на Території Севен прокладено близько 380 км пішохідних і велосипедних стежок, тут же можна знайти і близько 120 км водних маршрутів. Для любителів альпінізму в парку передбачено можливості здійснювати сходження, як правило, підкорюють тут дві вершини: Егуаль (Mont Aigoual, 1565 м) і Фіньель (Pic de Finiels, 1699 м), сходження на них вважаються досить легкими. Серед улюблених туристами місць парку можна відзначити і грот Трабі, що являє собою печеру довжиною 1200 м, яку прикрашають понад 100 тис. химерних сталагмітів.

Інформаційний офіс парку Севен можна знайти в замку Флорак (фр. Florac), також діє і локальні офіси в містечках Ле-Пон-де-Монвер (фр. Le Pont de Montvert), Женольяк (фр. Genolhac), Валлерог (фр. Valleraugue) і Ле-Віган (фр. Le Vigan). Більш докладно познайомитися з флорою, фауною і в цілому з історією національного парку Севен можна в екологічних музеях Кос, Севен і Мон-Лозер (Ле-Пон-де-Монвер).

Дістатися до національного парку вам допоможуть дві великі автостради: Париж — Клермон-Ферран — Ним і Безьє — Мійо — Клермон-Ферран.

Посилання[ред.ред. код]