Севрук Юрій Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юрій Севрук
Виконувач обов'язків Генерального прокурора України
3 квітня — 12 травня 2016
Президент Петро Порошенко
Попередник Віктор Шокін
Наступник Юрій Луценко
Перший заступник Генерального прокурора України
29 липня 2015 — 10 червня 2016
Попередник Володимир Гузир

Народився 21 січня 1974(1974-01-21) (50 років)
Житомир, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Професія юрист
Звання Державний радник юстиції 3 класу
Нагороди
Медаль Медаль «За працю і звитягу»
Медаль Медаль «За працю і звитягу»

Ю́рій Григо́рович Севру́к (нар. 21 січня 1974(19740121) року, м. Житомир) — український прокурор[1]. Виконувач обов'язків Генерального прокурора України3 квітня по 12 травня 2016 року).

Освіта

[ред. | ред. код]

У 1991 році закінчив середню школу № 8 м. Житомира. У 1992 році вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, яку закінчив у 1997 році.

Трудовий шлях

[ред. | ред. код]

Після закінчення школи працював столяром виробничого об'єднання «Житомирдерево».

Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав стажистом прокуратури м. Коростеня Житомирської області.

З травня 1997 по лютий 1998 року — стажист на посаді старшого слідчого прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З лютого 1998 по липень 1999 року — старший слідчий прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З липня 1999 по листопад 2001 року — старший слідчий слідчого відділу прокуратури Житомирської області.

З листопада 2001 по жовтень 2002 року — заступник Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області.

З жовтня 2002 по січень 2003 року — начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Житомирської області.

З січня 2003 по січень 2004 року — прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2004 по січень 2005 року — заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2005 по січень 2006 року — начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2006 по вересень 2007 року — начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З вересня 2007 по листопад 2010 року — заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ — начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З листопада по грудень 2010 року — перший заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності‚ дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З грудня 2010 по грудень 2012 року — прокурор Подільського району міста Києва.

З грудня 2012 по липень 2014 року — заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

У липні 2014 року обіймав посаду заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

З липня 2014 по лютий 2015 року — заступник начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні — начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України‚ Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України.

З лютого по липень 2015 року — начальник Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

Наказом Генерального прокурора України від 28 липня 2015 року № 1187-ц призначений першим заступником Генерального прокурора України з 29 липня 2015 року.

З квітня 2016 року Юрій Севрук призначений виконувачем обов'язків Генерального прокурора України (після звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора і підписання відповідного наказу Президентом України)[2].

30 травня 2016 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив написати заяви про звільнення заступника генпрокурора Юрія Севрука[3].

3 червня 2016 року перший заступник генерального прокурора України Юрій Севрук подав у відставку[4].

Українець. Виховує двох дітей.

Нагороди та заохочення

[ред. | ред. код]
  • Медаль «За працю і звитягу» (29 листопада 2010) — за вагомий особистий внесок у зміцнення законності та правопорядку, зразкове виконання службових обов'язків у захисті конституційних прав і свобод громадян, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників прокуратури[5]
  • Нагороджений Грамотою Верховної Ради України
  • Нагороджений нагрудними знаками «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» III та II ступенів, «Почесний працівник прокуратури України»

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Керівництво. Генеральна прокуратура України. Процитовано 25 березня 2016.
  2. Генпрокуратура призначила в.о. генпрокурора Севрука. ukranews.com. Українські новини. 3 квітня 2016.
  3. Луценко призначив нових заступників і попросив "на вихід" Говду, Севрука і Заліска. ukranews.com. Українські новини. 30 травня 2016.
  4. Перший заступник генпрокурора Севрук подав у відставку. ukranews.com. Українські новини. 3 червня 2016.
  5. Указ Президента України від 29 листопада 2010 року № 1055/2010 «Про відзначення державними нагородами України працівників прокуратури»

Джерела

[ред. | ред. код]